Margaret MacNeil, a női 100 méteres pillangóúszás olimpiai és világbajnoka kedvenc távján megnyerte a kanadai válogatót, mentális okokra hivatkozva mégsem indul el egyéniben a június 18-án rajtoló budapesti vizes világbajnokságon.

A tokiói aranyérmes sportoló 57.13 másodperces eredménnyel csapott célba a szerdai viadalon, a verseny után viszont úgy nyilatkozott, hogy

a vb-n csak váltóban fog szerepelni.

Margaret Macneil csak váltóban indul Budapesten Forrás: AFP/Oli Scarff

"Átestem néhány olimpia utáni nehézségen, ami komoly kihívást jelentett a számomra" - mondta a kínai születésű, 22 éves úszó. - "Azóta tudom, hogy

Az ember mentális és fizikai egészsége fontosabb a sportnál."

MacNeil a tavalyi tokiói olimpián három érmet szerzett: 100 méter pillangón diadalmaskodott, a 4x100-as gyorsváltóval második, a 4x100-as vegyes váltóval pedig harmadik lett. A 2019-es világbajnokságon szintén győzött 100 méter pillangón, míg a két stafétával egyaránt bronzérmes volt.