Célfotó döntött a Rotterdam Marathon végén

marathon Horizontal
Dutch Abdi Nageeye (C) crosses the finish line to win the 41st edition of the Rotterdam Marathon in Rotterdam, on April 10, 2022. (Photo by Koen van Weel / ANP / AFP) / Netherlands OUT
A férfiaknál a holland Abdi Nageeye, a nőknél pedig az etióp Haven Hailu nyerte a vasárnap rendezett Rotterdam Marathont.

A tokiói olimpián ezüstérmes, 33 esztendős Nageeye 2:04:56 órás diadaláról célfotó döntött. A holland hosszútávfutó mögött az etióp Leul Gebresilase lett a második.

A női mezőnyben győztes Hailu 2:22:01 óra alatt teljesítette a 42,195 kilométeres távot, 50 másodperccel megelőzve a holland Nienke Brinkmant.

Mind Nageeye, mind pedig Brinkman országos csúcsot futott a viadalon.

A versenyen elindult a korábbi holland válogatott futballista, a vb-ezüstérmes Arjen Robben is.