Nem az nyerte a Grand Slam-győztesek csatáját, akire mindenki számított - videó

Danyiil mEDVEGYEV dANIIL mEDVEDEV TENISZ rOLAND gARROS
Russia's Daniil Medvedev reacts as he plays against Croatia's Marin Cilic during their men's singles match on day nine of the Roland-Garros Open tennis tournament at the Court Philippe-Chatrier in Paris on May 30, 2022. (Photo by JULIEN DE ROSA / AFP)
A huszadik helyen kiemelt horvát Marin Cilic továbbjutott a nyolcaddöntőből a francia nyílt teniszbajnokság férfiversenyében.

A világranglista 23. helyezettje hétfő este a másodikként rangsorolt orosz Danyiil Medvegyevet győzte le meglepően simán, három szettben, 1 óra 47 perces mérkőzésen.

Cilic az első fordulóban Balázs Attilát, a másodikban Fucsovics Mártont búcsúztatta. Pályafutása során harmadszor jutott el a negyeddöntőig Párizsban, következő ellenfele az ugyancsak orosz Andrej Rubljov, a salakpályás Grand Slam-torna hetedik kiemeltje lesz.

Mivel sem Stefanos Tsitsipas, sem Jannik Sinner, sem Medvegyev nem jutott be a negyeddöntőbe az alsó ágon, ezért már biztosan meglepetés döntőse lesz a férfiak egyesének.

Casper Ruud számára ez egy hatalmas lehetőség, aki kisebb tornákon már bizonyította, hogy salakon nagyon jól működik a tenisze. Nincs olyan ellenfél a másik három játékos közül, aki ellen a norvég ne léphetne jó eséllyel pályára a következő két körben.

Ruud (norvég, 8.)-Hurkacz (lengyel, 12.) 6:2, 6:3, 3:6, 6:3
A negyeddöntő párosítása: Djokovic (szerb, 1.)-Nadal (spanyol, 5.), Zverev (német, 3.)-Alcaraz (spanyol, 6.), Ruud-Rune, Cilic-Rubljov.

Kugyermetova (orosz, 29.)-Keys (amerikai, 22.) 1:6, 6:3, 6:1
A negyeddöntő párosítása: Swiatek-Pegula, Kugyermetova-Kaszatkina, Trevisan (olasz)-Fernandez (kanadai, 17.), Gauff (amerikai, 18.)-Stephens (amerikai).

korábban:
női páros, nyolcaddöntő:
-------------------------
Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga)-Alicja Rosolska, Erin Routliffe (lengyel, új-zélandi) 6:7 (4-7), 7:5, 7:5