Fucsovics Márton feladta nyitókörös meccsét a hallei tenisztornán

Fucsovics Márton
INDIAN WELLS, CALIFORNIA - MARCH 10: Marton Fucsovics of Hungary hits a forehand against Mackenzie McDonald of the United states during the BNP Paribas Open at Indian Wells Tennis Garden on March 10, 2022 in Indian Wells, California. Sean M. Haffey/Getty Images/AFP (Photo by Sean M. Haffey / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
Fucsovics Márton a második szett közepén feladta mérkőzését, így az első fordulóban búcsúzott kedden a 2,27 millió euró (mintegy 900 millió forint) összdíjazású hallei füvespályás tenisztornán.

A világranglistán 58. nyíregyházi teniszező első két adogatójátékát elvesztette a rangsorban 20. Roberto Bautista Agut ellen. Bár 0:5 után egyszer tudott brékelni a pénteken Stuttgartban a negyeddöntőt derékproblémák miatt feladó Fucsovics, a hetedik helyen kiemelt spanyol rivális 34 perc után lezárta az első játszmát.

Fucsovics Márton feladta a meccset Forrás: Getty Images via AFP/2022 Getty Images/Sean M. Haffey

A következő szett már nem ment végig: 12 perc alatt elvesztett újabb három játék után Fucsovics feladta a mérkőzést.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Roberto Bautista Agut (spanyol, 7.)-Fucsovics Márton 6:2, 3:0-nál Fucsovics feladta
Cicipasz (görög, 2.)-Bonzi (francia) 7:6 (7-1), 1:6, 6:3
Hacsanov (orosz, 8.)-Karacev (orosz) 6:7 (4-7), 6:1, 6:2