Társoldalunk:

Két számban is bajnok lett Márton Anita, Takács Boglárka triplázott

2022.06.26. 21:38

Takács Boglárka a 100 méter és a 4x100 után a női 200 métert is megnyerte a 127. atlétikai országos bajnokságon, melyet így három aranyéremmel zárt.

A BHSE 20 éves sprintere - aki májusban megjavította a 100 méter országos rekordját - a félkörös távon már a rajt után az élen haladt, kiválóan futotta meg a kanyart, így a célegyenesben egyértelműen vezetett és végül fölényesen nyert, ráadásul 23.60 másodperces egyéni csúccsal. Mögötte a mindössze 18 éves szolnoki Kocsis Anna Luca ugyancsak remekelt: 23.87 másodperces hatalmas egyéni rekorddal szerezte meg az ezüstérmet.

A férfi 200 méter a címvédő Máté Tamás és Pap Márk kiélezett csatáját hozta. A Ferencváros és az Ikarus vágtázója az utolsó méterekig fej fej mellett haladt, és előbbi végül az utolsó tíz méteren tudta megelőzni riválisát. A futam alatt enyhe ellenszél fújt, ám mégsem csupán a küzdelem volt magas színvonalú, hanem az eredmények is, ugyanis Máté 20.67 másodperccel, a 100 méteren Máté előtt ezüstérmes Pap pedig 20.78-cal megjavította egyéni legjobbját.

Két aranyérmet nyert az idei ob-n a fedettpályás világbajnok, olimpiai bronzérmes Márton Anita, aki a súlylökés után diszkoszvetésben is könnyedén győzött, ez utóbbival pedig már 17 szabadtéri országos bajnoki címnél tart. Hozzá hasonlóan Wágner-Gyürkés Viktória is kétszer állt a dobogó tetején, miután az 1500 után 5000 méteren is óriási fölénnyel ért első helyen célba.

A nap legjobb versenyét a női távolugrás hozta, melyben az utolsó sorozatig Lesti Diána vezetett 6,36 méterrel, az aranyat azonban nem tudta megnyerni, miután Farkas Petra hatodikra egyetlen centiméterrel túlugrotta őt.

A budapesti Lantos Mihály Sportközpontban rendezett háromnapos versenyre 38 számban közel 440-en neveztek.

Eredmények:

férfiak:

200 m (-0,6 méter/másodperc):
1. Máté Tamás (FTC) 20.67 másodperc
2. Pap Márk (Ikarus BSE) 20.78
3. Bundschu Patrik (Vasas) 21.29

800 m:
1. Kiss Gergő Xavér (SVSE) 1:47.94 perc
2. Szögi István Dániel (SVSE) 1:48.75
3. Együd Máté (MTK Budapest) 1:48.76

5000 m:
1. Lomb Ádám (PVSK) 14:29.62 perc
2. Farkas Dárius Ádám (BEAC) 14:37.37
3. Karsai Gábor (Békéscsabai AC) 14:40.01

400 m gát:
1. Koroknai Tibor (DSC-SI) 50.99 másodperc
2. Bánóczy Árpád Nimród (Vasas) 51.21
3. Molnár Csaba Levente (Ikarus BSE) 51.97

4x400 m:
1. FTC (Enyingi Patrik Simon, Máté Tamás, Ajide Dániel, Molnár Attila) 3:09.61 perc
2. SVSE 3:17.01
3. Győri Atlétikai Club 3:18.31

hármasugrás:
1. Galambos Tibor (FTC) 16,16 méter
2. Szenderffy Dániel (VSD) 15,67
3. Iván Zsombor (DSC-SI) 14,94

súlylökés:
1. Tóth Balázs (NYSC) 17,50 méter
2. Kovács László (Ikarus BSE) 16,96
3. Fischer Márk (SZVSE) 16,84

diszkoszvetés:
1. Szikszai Róbert (NYSC) 61,37 méter
2. Káplár János (NYSC) 54,47
3. Csontos Márton (BSC) 54,16

gerelyhajítás:
1. Kovács Noel (Ikarus BSE) 75,77 méter
2. Herczeg György (FTC) 72,54
3. Járvás Máté Tamás (MTK Budapest) 68,34

nők:

200 m (-0,9 m/mp):
1. Takács Boglárka (BHSE) 23.60 mp
2. Kocsis Anna Luca (Szolnoki MÁV SE) 23.87
3. Csóti Jusztina (FTC) 23.93

800 m:
1. Bartha-Kéri Bianka (SVSE) 2:01.37 perc
2. Heffner Hédi (BEAC) 2:06.49
3. Ferencz Anna (MTK Budapest) 2:07.16

5000 m:
1. Wágner-Gyürkés Viktória (Ikarus BSE) 15:52.24 perc
2. Böhm Lilla (BHSE) 16:39.48
3. Erdélyi Zsófia (Csömöri Sport Kft.) 16:44.39

400 m gát:
1. Molnár Janka (TSC-Geotech) 57.07 másodperc
2. Mohai Regina (ARAK UP Akadémia) 59.16
3. Dobránszky Laura (MATE-GEAC) 1:00.57

4x400 méter:
1. MATE-GEAC (Simon Virág, Dobránszky Laura, Németh Nóra, Nádházy Evelin) 3:42.84 perc
2. SVSE 3:48.98
3. BHSE 3:50.12

magasugrás:
1. Szabó Barbara (MTK Budapest) 1,84 méter
2. Fekete Fédra (BHSE) 1,82
3. Barna Patrícia (KARC) 1,73

távolugrás:
1. Farkas Petra (BHSE) 6,37 méter
2. Lesti Diána (TSC-Geotech) 6,36
3. Endrész Klaudia (MTK Budapest) 6,31

gerelyhajítás:
1. Szilágyi Réka (DSC-SI) 57,46 méter
2. Kövér Fanni (VEDAC) 55,32
3. Moravcsik Angéla (MTK Budapest) 50,37

diszkoszvetés:
1. Márton Anita (Békéscsabai AC) 56,07 méter
2. Kerekes Dóra (NYSC) 51,59
3. Váradi Krisztina (Maximus SE) 46,07