Olasz Anna fantasztikus hajrával a hatodik helyen ért célba a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyén a Lupa-tónál megrendezett világbajnokságon. A magyar úszó az eredményhirdetés után boldogan nyilatkozott az M4 Sportnak.

"Nem számítottam rá, hogy 10 km-en vezetni fogom a mezőnyt, nem volt a taktika része, hogy előremegyek. Az benne volt, hogy a mezőny elején maradok, de tudtuk, hogy durvulnak majd, hogy lesz verekedés, így is lett.

és azt mondtam magamnak, hogy ha az olimpián tudtam hajrázni, akkor most is menni fog a hazai közönség előtt" - kezdte értékelését Olasz Anna.

Olasz Anna remek hangulatban nyilatkozott bravúros teljesítménye után Fotó: Csudai Sándor - Origo

"A hatodik hely jobb, mint amire számítottam, abszolút elégedett vagyok. Főleg, hogy ez az év nagyon nem ment gördülékenyen.

Idén elgondolkodtam rajta, hogy az a negyedik hely volt-e vajon a csúcs, és onnan már csak lefelé van? De ez most nagyon megnyugtatott" - tette hozzá a 28 éves klasszis

Olasz Anna a 25 km-es távon nem indul, elmondása szerint a partról szurkol majd a résztvevőknek.