Több mint egy év után nyert meccset a világ egyik legjobb teniszezője

tennis Horizontal
Csuklósérülése után 419 nappal nyert ismét mérkőzést Dominic Thiem, a 2020-as amerikai nyílt teniszbajnokság győztese.

A világranglistán a 346. helyre csúszott játékos - aki a 3. helyen is megfordult - a salzburgi challenger-torna nyitókörében 6:4, 7:5-re verte a szintén osztrák Filip Misolicot (210.).

A 28 éves bécsújhelyi sportoló tavaly júniusban Mallorcán szenvedett csuklósérülést, amely miatt hosszú kihagyásra kényszerült. Visszatérése óta hét tornán maradt nyeretlen, és nyolcadszorra sikerült győztesen levonulnia a pályáról.

A 28 éves bécsújhelyi sportoló tavaly júniusban Mallorcán szenvedett csuklósérülést Forrás: AFP/Christophe Archambault

Legutóbb a Roland Garroson lépett pályára, ahol korábban kétszer is döntőt vívott, ám ezúttal az első fordulóban kiesett. Utána visszavonta nevezését a jelenleg zajló wimbledoni bajnokságra, s júliusban még Bastadban, Gstaadban és Kitzbühelben szerepel.