Carlos Alcaraz először vesztett döntőt az ATP-sorozatban

Tennis Hamburg European Open Sports ATP Tour Hamburg Men Rothenbaum Horizontal TENNIS
19 July 2022, Hamburg: Tennis: ATP Tour, Singles, Men, 1st round. Alcaraz (Spain) - Kuhn (Germany). Carlos Alcaraz in action. Photo: Frank Molter/dpa (Photo by FRANK MOLTER / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Az olasz Lorenzo Musetti három szettben legyőzte az első helyen kiemelt spanyol Carlos Alcarazt a hamburgi salakpályás tenisztorna férfiversenyének vasárnapi döntőjében.

Az első szettet a világranglista 62. helyén álló Musetti nyerte, majd a másodikban 5:4-nél adogatóként két meccslabdája volt, de egyiket sem tudta kihasználni.

Az olasz Lorenzo Musetti nyerte a hamburgi tenisztornát Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Daniel Bockwoldt

A rövidítésben 6-3 után újabb három lehetősége volt lezárni a mérkőzést, ám ezekkel sem tudott élni, végül mégis ő örülhetett a 2 óra 49 perces találkozó után.

Alcaraznak (6.) ez volt a hatodik döntője az ATP-sorozatban, és öt győzelem után az első veresége. Az olasz első alkalommal játszott finálét.