Maratoni meccs végén maradt hibátlan Novak Djokovic a világbajnokságon

tennis Horizontal
Serbia's Novak Djokovic celebrates after winning his round-robin match against Russia's Daniil Medvedev on November 18, 2022 at the ATP Finals tennis tournament in Turin. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP)
Novak Djokovic három játszmában nyert Danyiil Medvegyev ellen a férfi teniszezők szezonzáró ATP-világbajnokságán, a csoportkör pénteki zárónapján.

A két korábbi sikere tudatában már biztosan elődöntős, 21-szeres Grand Slam-tornagyőztes szerb teniszező az első játszmában 4:3-nál vette el a már biztosan búcsúzó orosz ellenfele adogatását, és 47 perc játék után szettelőnybe került.

A második – rövid szünettel megszakított – játszma hosszabbra sikerült, csupán rövidítés döntött Medvegyev javára.

A rekordbeállítást jelentő hatodik vb-címére hajtó Djokovic először vesztett szettet a vb-n.

Djokovic megőrizte a veretlenségét a torinói világbajnokságon Forrás: AFP/Marco Bertorello

A döntő felvonásban az orosz játékos a mérkőzésért adogathatott, de nem tudott élni a lehetőséggel, a tie-breakben pedig Djokovic bizonyult jobbnak, így ő nyerte a 3 óra 9 perces, tét nélküli mérkőzést.

Medvegyev úgy zárta nyeretlenül a világbajnokságot, hogy mindhárom mérkőzésén döntő szett rövidítésben maradt alul.

Az esti találkozón a görög Sztefanosz Cicipasz és az orosz Andrej Rubljov az elődöntőért csap össze.

A másik négyesből a norvég Casper Ruud és amerikai Taylor Fritz jutott a négy közé.

Eredmény:
Vörös csoport, 3. forduló:
Novak Djokovic (szerb, 7.)-Danyiil Medvegyev (orosz, 4.) 6:3, 6:7 (5-7), 7:6 (7-2)

Kövesse velünk a 2022-es labdarúgó-világbajnokság híreit az Origo labdarúgó vb-oldalán!