Újabb orosz versenyző érkezik a magyar birkózó-válogatottba, ugyanis a háromszoros Európa-bajnok Orsus Sztalvira honosítási kérelmét kezdeményezte a Magyar Birkózó Szövetség (MBSZ) - erősítette meg a szervezet kedden.

A 30 éves Orsust - aki nagyapja révén magyar származású - nevezte az MBSZ a február elsején rajtoló Zagreb Openre, amely az UWW által szervezett rangsorverseny-sorozat első állomása.

Orsus 2018-ban és 2019-ben az 53 kilogrammban, két évvel ezelőtt pedig egy kategóriával feljebb, 55 kilóban nyerte meg a kontinensviadalt. A legutóbbi Európa Játékok bronzérmese részt vett a tokiói olimpián, ahol 10. helyen végzett a legkisebb súlyban (50 kg).

Háromszoros Európa-bajnok érkezik a birkózó-válogatottba Forrás: AFP/Jack Guez

A szabadfogású válogatottban már három volt orosz birkózó szerepel: Muszukajev Iszmail - aki nyert magyar színekben Európa-bajnokságot és vb-bronzérmet -, valamint Vlagyiszlav Bajcajev és Gamzatgadzsi Halidov.