Mind a négy negyeddöntő simán alakult az Australian Open keddi játéknapján

tennis TOPSHOTS Horizontal AUSTRALIAN TENNIS OPEN
Russia's Karen Khachanov (R) embraces USA's Sebastian Korda after their men's singles quarter-final match on day nine of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 24, 2023. (Photo by DAVID GRAY / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
A nőknél Jelena Ribakina és Viktorija Azarenka, a férfiaknál pedig Sztefanosz Cicipasz és Karen Hacsanov játssza az egyik elődöntőt az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A keddi játéknapon rendezett negyeddöntők során a harmadik helyen kiemelt görög Cicipasz a pályafutása legjobb Grand Slam-szereplését maga mögött tudó cseh Jiri Leheckával találkozott, és három szettben, 2 óra 19 perc alatt győzött. Ezzel 2019, 2021 és tavaly után negyedszer jutott be az elődöntőbe a görög játékos az év első GS-tornáján.

A 18. helyen kiemelt Hacsanov úgy múlta felül a 29. helyen rangsorolt amerikai Sebastian Kordát, hogy kétszettes előnyét követően a harmadik játszmában ellenfele feladta a küzdelmet. Hacsanov másodszor játszhat Grand Slam-tornán elődöntőt, először a tavalyi US Openen sikerült négy közé jutnia.

Korda idő előtt gratulált Hacsanovnak Forrás: AFP/David Gray

A nőknél a 22. kiemelt Ribakina sima két játszmában, 1 óra 21 perc alatt kerekedett a 17. helyen rangsorolt lett Jelena Ostapenko fölé. Wimbledon tavalyi bajnoka ugyancsak másodszor jutott négy közé GS-tornán.

A 2012-ben és 2013-ban melbourne-i bajnok Azarenka - akit 24. helyen emeltek ki a szervezők - a keddi negyeddöntőben 1 óra 39 perc alatt, két szettben győzte le a harmadikként rangsorolt amerikai Jessica Pegulát.

Eredmények, negyeddöntő:
nők:
Azarenka (fehérorosz, 24.)-Pegula (amerikai, 3.) 6:4, 6:1
Ribakina (kazah, 22.)-Ostapenko (lett, 17.) 6:2, 6:4
férfiak:
Hacsanov (orosz, 18.)-Korda (amerikai, 29.) 7:6 (7-5), 6:3, 3:0-nál Korda feladta
Cicipasz (görög, 3.)-Lehecka (cseh) 6:3, 7:6 (7-2), 6:4