Minden magyar egység továbbjutott a szegedi kajak-kenu vk-versenyen

CSIZMADIA Kolos; LUCZ Anna Kajak-kenu vb, Koppenhága, 2021.09.19. galéria képek
Koppenhága, 2021. szeptember 19. Lucz Anna (elöl) és Csizmadia Kolos a kajak-kenu világbajnokság kajak kettesek vegyespáros 200 méteres versenyének döntőjében a koppenhágai Bagsvaerd-tavi versenypályán 2021. szeptember 19-én. A páros aranyérmes lett. MTI/Szigetváry Zsolt
A nyitónap délelőtti programjában érdekelt magyar egységek mindegyike továbbjutott a pénteki középfutamba a vasárnapig tartó szegedi kajak-kenu világkupaversenyen.

A legtöbb számban a sok nevező miatt nem lehetett egyből bekerülni a döntőbe, így a péntek délutáni finálék előtt szinte minden hajóra vár majd egy újabb pálya.

Kenu egyes 200 méteren Koczkás Dávid és a múlt heti válogatót megnyerő Takács Kincső is egy második hellyel nyitott, Balla Virág harmadik, Hodován Dávid pedig hetedik lett az előfutamában. Ugyanezen a távon a kajakosoknál Sólyom Dóra és Szellák Szabina egyformán harmadikként ért célba.

Ötszáz egyesben a férfi kajakosoknál - akiknél hat előfutamot rendeztek - az ifjúsági Európa-bajnok Kurucz Levente, valamint Balogh Gergely is egy második hellyel mutatkozott be, míg a kenusoknál Buday Domonkos harmadik, Slihoczki Ádám ötödik lett első pályáján.

A vegyes páros üde színfoltja a veresenyeknek Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

A kajaknégyesek számára is lebonyolították az előfutamokat, ezekben a számokban sem lehetett egyenes ágon döntőbe jutni. A Szellák Szabina, Nemes Réka, Dráviczki Dóra, Rugonfalvi-Kiss Janka összeállítású női kvartett a negyedik helyen ért célba, többek között a futamgyőztes új-zélandiak mögött, akiknek az ötszörös olimpiai bajnok Lisa Carrington a vezérevezőse. A férfiaknál egy futamba került a két hazai egység: a győztes csehek mögött a Kuli István, Csizmadia Kolos, Nádas Bence, Tótka Sándor négyes a második, a fiatal Opavszky Márk, Fodor Bence, Balogh Gergely és Szendy Maximilián alkotta csapat pedig a negyedik helyen végzett.

Később:
előfutamok 13.45
péntek:
középfutamok és para döntők 9.00, középfutamok 13.30, döntők 16.00 (férfi C-1 200 m, K-1 500 m, C-1 500 m, K-4 500 m és női C-1 200 m, K-1 200 m, C-2 200 m, K-4 500 m)
szombat:
döntők 11.00 (férfi K-1 200 m, C-2 1000 m, C-1 1000 m, K-1 1000 m és női C-2 500 m, K-1 500 m, C-1 1000 m, K-1 1000 m), elő- és középfutamok 14.30
vasárnap:
döntők 11.00 (férfi K-2 500 m, C-2 500 m, női C-1 500 m, K-2 500 m; C-2 és K-2 500 m vegyes) és 14.00 (férfi és női C-1 és K-1 5000 m)