Gálfi Dalma és Udvardy Panna után Bondár Anna is sikerrel vette az első fordulót női párosban, míg Fucsovics Márton és Alekszandr Bublik párosa kiesett a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság csütörtöki játéknapján.

Fucsovics és a kazah partnere az első fordulóban két sima szettben, 56 perces mérkőzésen kapott ki a 12. helyen kiemelt Matwe Middelkoop, Andreas Mies holland, német duótól.

A magyar teniszező szerdán búcsúzott egyesben, miután a második körben három szettben elveszítette a korábbi világelső szerb Novak Djokovic elleni meccset.

Fucsovics párosban is kiesett a Roland Garroson Forrás: AFP/Thomas Samson

Bondár Anna a belga Greet Minnennel az oldalán csütörtökön a Majar Serif, Tamara Zidansek egyiptomi, szlovén duót verte három szettben, 2 óra 46 perc alatt, s ezzel bejutott a legjobb 32 közé. A következő ellenfelük egyelőre nem ismert. Bondár egyesben már az első fordulóban búcsúzott a Roland Garroson.

Gálfi és Udvardy - egy-egy lengyel, illetve belga játékostárssal - szerdán jutott túl a nyitófordulón párosban.

Eredmények, páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
férfiak:
Matwe Middelkoop, Andreas Mies (holland, német, 12.)-Fucsovics Márton, Alekszandr Bublik (magyar, kazah) 6:3, 6:1

nők:
Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga)-Majar Serif, Tamara Zidansek (egyiptomi, szlovén) 7:5, 5:7, 6:4