Tizenegy helyet lépett előre Mandula Petra a WTA ranglistáján franciaországi tornagyőzelmével. A legjobb száz között rajta kívül Kuti Kis Rita szerepel még, a ranglistát hétfőtől Jennifer Capriati vezeti.
Fotó: Reuters
Mandula menetel

Két női teniszjátékosunk van az első száz között a profi szervezet ranglistáján: a hétvégi challengertornán aratott győzelme előtt Mandula a 70. volt.

A 75 ezer dollár összdíjazású tenisztornát a franciaországi Poitiers-ben első kiemeltként nyerte meg, és meglepően sok helyet javított: a megszerzett 76 ponttal együtt már 585,5 áll a neve mellett, s ezzel 59. A döntőben az ötödikként kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Emilie Loit-t (111. a ranglistán) győzte le három játszmában (7:5, 2:6, 6:1).

Kuti Kis Ritának 468 pontja van, ez a 79. helyre elég. Ő egy hete még 73. volt.

Az élen hetvenhárom hét után Jennifer Capriati váltotta Martina Hingist, aki bokasérülése miatt feladta a filderstadti, 565 ezer dollár összdíjazású verseny elődöntőjét, azóta már meg is operálták. Capriati, az ausztrál és a francia nyílt bajnokság idei győztese pályafutása során először került az élre.

A férfi világranglistán változatlan az élcsoport, és a világbajnoki pontversenyben, az ATP Race-ben is csak egy változás történt: az orosz Marat Szafin egy helyet javítva jelenleg tizedik.