A belga női teniszválogatott nyerte a Madridban lejátszott Fed-kupa nyolcas döntőjének a fináléját, miután 2-1-re győzött az orosz csapat ellen.

A nyitó mérkőzésen az idei wimbledoni döntős belga Justine Henin a papírformának megfelelően nagyon simán legyőzte az orosz Nagyezsda Petrovát (38. a világranglistán). A mindössze 50 perces találkozó
első játszmája rendkívül egyoldalú játékot hozott, Henin azonnal elvette idegesen kezdő ellenfele adogatását, előnyét gyorsan növelte, s 21 perc alatt jutott lépéselőnyhöz. A második szett már nagyobb küzdelmet hozott, a belga "csak" 2:2 után tudott breakelni. Ezután már nem is történt fordulat.

A második egyéni mérkőzésen Kim Clijsters két játszmában győzte le Jelena Gyemenytijevát. Az első játszmában meglepetést jelentett, hogy Gyemenytijeva a vártnál sokkal idegesebben, s gyengébben teniszezett. A francia nyílt bajnokságon döntőt játszó Clijsters tetszés szerint nyerte a labdameneteket, s a második szettet is könnyedén kezdte. Pedig ekkor már az orosz játékos is kevesebbet rontott, időnként meg is lepte ellenfelét. De ezzel is csak szorosabbá tudta tenni a találkozót, mert a sikerre esélye sem volt. A belga teniszező 2:2 után elvette ellenfele adogatását, s ezzel el is döntötte a mérkőzést.

A már tét nélküli párosmérkőzésen az orosz duó győzött, a döntőt viszont Belgium nyerte.

Belgium először nyerte meg a Fed-kupát.

A Fed Kupa-győztes belga válogatott tagjainak nyilatkozata:

Kim Clijsters: - Mindig is arra vágytam, hogy pezsgőt locsolhassak egy siker után. Tévén már sokszor láttam hasonlót, most végre én is kihasználhattam a lehetőséget. Én száraz maradtam, viszont mindenkit
eláztattam.

Justine Henin: - Egy kis ország nagyszerű győzelmét ünnepeljük. Biztosan jobb lett volna, ha az amerikaiak is itt vannak, de nem mi tehetünk távolmaradásukról. Mi voltunk a döntő esélyesei, de ezt be is
kellett bizonyítanunk a pályán. Sajnálom, hogy nem volt nagyobb közönség a döntőn, Belgiumban biztosan sokan eljöttek volna.