Kisebb kihagyás után győzelemmel tértek vissza a teniszsztárok. Az amerikai Serena Williams és a svájci Martina Hingis az arizonai Scottsdale-ben győzött, míg az ausztrál Lleyton Hewitt az Australian Openen elszenvedett veresége óta először lépett pályára és bár nyögvenyelősen, de ugyancsak továbbjutott San Joséban, a Siebel Openen. Anna Kurnyikova Acapulcóban verte könnyedén olasz Garbint.

Már a negyeddöntőben van az orosz Jevgenyij Kafelnyikov a dubai 925 ezer dollár (261 millió forint) összdíjazású tenisztornán, miután a második fordulóban 6:1, 7:6-ra legyőzte a holland Schalkent. Ellenfele az a francia Fabrice Santoro lesz, aki honfitársát, a negyedik helyen kiemelt Grosjeant múlta felül 6:2, 7:5-re. "Nagyon nehéz volt a találkozó, mert Schalken nem hibázott sokat. Ezért fokozottabb koncentrációval kellett teniszeznem, ami sikerült is" - értékelt Kafelnyikov.

Dubai Tennis Championships (925 ezer dollár)

Ljubicic - Kiefer 6:4, 6:2

Az Egyesült Államokbeli San Joséban, a Siebel Open elnevezésű 400 ezer dolláros (110 millió forint) versenyen lépett először pályára az ausztrál Lleyton Hewitt az Australian Openen elszenvedett veresége óta. A világelső, he nem is meggyőző játékkal, de végül három szettben felülmúlta a francia Llodrát. "Ellenfelem kifejezetten jól adogatott, nagyon meggyőző volt az alapvonali játéka. Nehéz mérkőzésre számítottam, és nem tévedtem. Szerencsére fizikálisan és mentálisan is jól érzem magam, a harmadik szettben még plusz energiát is tudtam mozgósítani" - nyilatkozta elégedetten Hewitt, aki a következő körben a thaiföldi Paradorn Srichaphan ellen meccsel.

Kurnyikova könnyedén verte Garbint

A hölgyeknél kiesett a második helyen rangsorolt spanyol Arantxa Sanchez-Vicario, akit a szlovák Husarova könnyedén iktatott ki a további programból (6:2, 6:4), míg az orosz Anna Kurnyikova is meglepően könnyedén verte az olasz Garbint (6:1, 6:2).

Mexican Open, Acapulco (925 ezer dollár)

Coetzer - Ruano Pascual 6:2, 6:2

Serena Williams és Martina Hingis egyaránt győzelemmel tért vissza az arizonai Scottsdale-ben 585 ezer dolláros (160 millió forint) State Farm Women's Tennis Classic elnevezésű tornán. Williams az orosz Zsidkovát verte két 6:3-as szettben, míg Hingis a francia Foretznek ugyanennyi gémet engedélyezett, más megoszlásban (6:2, 6:4).

"Nem játszottam jól, nagyon sok hibát vétettem" - kritizálta saját játékát az amerikai lány, míg Hingis boldogan értékelt. "Nagyon koncentráltam, összességében elégedett és boldog vagyok."

State Farm Tennis Classic, Scottasdale (585 ezer dollár)

2. forduló:
Hingis - Foretz 6:2, 6:4
Pratt - Sugiyama 6:2, 6:1
Bedanova – Talaja 6:2, 6:3
S. Williams - Zsidkova 6:3, 6:3

Kuertent megműtötték

Csípőműtéten esett át Gustavo Kuerten. Az egykori világelső brazil teniszezőn artroszkópos beavatkozást hajtottak végre. "Minden simán ment" - mondta a Roland Garros háromszoros győztese. "Most azonban nyugalomra van szükségem, ezért kérem, hogy hagyjanak egy kicsit pihenni." A műtétet ugyanaz az orvos végezte el, aki tavaly a svéd Magnus Normant is hasonló gondok miatt operálta. Kuertennek várhatóan három-négy hónapot kell kihagynia.