Az esélyesek menetelésével folytatódott a Nasdaq-100 Open elnevezésű Key Biscayne-i tenisztorna. A hölgyeknél már a negyedik fordulóba jutottak a legjobbak, míg a férfiaknál a második körön vannak túl a versenyzők.

Fotó: EPA
Fotó: EPA
A látszat csal: Serena Williamsnek egyáltalán nem kellett erőlködnie a szlovén Srebotnik ellen

Az egykori, 1998-as miami bajnok Marcelo Rios is remekelt, hiszen nem kisebb név ellen győzött, mint a harmadik helyen kiemelt orosz Kafelnyikov (6:4, 7:6). "Itt és Indian Wellsben mindig jól játszom, szeretem ezt az atmoszférát. Főleg a centerpályát kedvelem, ahol mindig sok chilei szorít értem" - mondta Rios, akinek következő ellenfele a spanyol Alex Corretja lesz, és aki ellen egyelőre negatív a mérlege: négy győzelem mellett ötször vereséget szenvedett.

A hölgyek már a harmadik fordulónál járnak, és az esélyesek egyelőre nem akarnak meglepetést okozni a korai búcsújukkal. Az amerikai Jennifer Capriati, ha kissé nehezen is, de végül 3:6, 7:5, 6:2-re győzött az orosz Miskina ellen, Venus Williams az argentin Diaz-Olivát oktatta, amíg ellenfele 6:1, 1:0-nál sérülés miatt vissza nem lépett. "Imádok nyerni, de azért jobb ezt egy teljes mérkőzésen elérni. Bár néha megtörténhet az is, hogy ellenfelem visszalép" - mosolygott Venus, majd örülhetett annak is, hogy húga, Serena, immáron teljes "játékidőben", 46 perc alatt kiütötte a szlovén Srebotnikot (6:1, 6:0).

Hasonló eredményt ért el a svájci Martina Hingis is, igaz, ő a fehérorosz Pucsek ellen az első játszmát hozta nullra (6:0, 6:1).