Nem történt meglepetés a 2,1 millió dollár összdíjazású kaliforniai nőitenisz-torna második fordulójában: a címvédő, s harmadik helyen kiemelt szlovák Daniela Hantuchova legyőzte Mandula Petrát. Kiesett viszont a hatodik helyre rangsorolt Dokic, Sampras pedig továbbra is tanakodik jövőjén.

Sokkal szorosabb is lehetett volna a mérkőzés a kaliforniai, 2,1 millió dollár összdíjazású nőitenisz-tornán, de a magyar játékos csak ritkán tudott élni a kínálkozó lehetőségekkel. Mandula hat, míg Hantuchova három alkalommal veszítette el adogatását, s ez döntőnek bizonyult, azaz a páros után egyéniben nem sikerült elintézni a szlovák teniszezőt. Két évvel ezelőtt a pozsonyi Fed-kupa találkozón egyébként 6:3, 6:4-re nyert Hantuchova.

Sampras még nem döntött a folytatásról/sport/egyeni/tenisz/20030205sampras.htmlTeniszhttp://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=31016

Nagy meglepetésre a világranglista 87. helyén álló német Barbara Rittner legyőzte a hatodik helyen kiemelt szerb-montenegrói Jelena Dokicot, a többi esélyes viszont gond nélkül lépett tovább.

Pete Sampras nem indul az idény első két Mester-versenyén, a jövő héten kezdődő Indian Wells-i, valamint az azt követő miami szupertornán. Gus Sampras elmondta, hogy testvére még mindig nem döntötte el, folytatja-e valaha a játékot, ráadásul nem is érzi elég jó formában magát. Mindenesetre továbbra is tréningezik, döntése azonban későbbre, esetleges visszatérése pedig az április végi, houstoni salakos tornán várható.