Mandula Petra és Patricia Wartusch három játszmában győzött az amerikai Christina Fusano, Raquel Kops-Jones kettős ellen az amerikai nyílt teniszbajnokság párosversenyének első fordulójában, a US Openen.

A kilencedik helyen kiemelt magyar-osztrák duó könnyedén nyerte az első játszmát, a másodikat azonban - bár 5:5-ig fej fej mellett haladt - elvesztette. A döntő szettben már érvényesült a papírforma, s mindössze egy játékot "engedélyezett" a hazai párosnak. Mandula és Wartusch ellenfele 16 közé jutásért a Cso, Stosur dél-koreai, ausztrál kettős lesz.

A férfiaknál a thaiföldi Paradorn Srichapan (11.) simán nyert a szlovák Dominik Hrbaty ellen, míg az ausztrál Lleyton Hewitt (6.) az első játszmát elvesztette a koreai Livel szemben. A harmadik helyen kiemelt Juan Carlos Ferrero és az orosz Jevgenyij Kafelnyikov is továbbjutott. Az idei Roland Garroson győztes spanyol klasszis az osztrák Jürgen Melzert győzte le, míg a francia nyílt teniszbajnokságon 1996-ban diadalmaskodó orosz kitűnőség a dán Kenneth Carlsen ellen nyert.

Mary Pierce óriási küzdelemben, két óra alatt legyőzte a 22. helyen kiemelt Jelena Dokicot, s bejutott a legjobb 32 közé női egyesben.

női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Pierce (francia) - Dokic (szerb-montenegrói, 22.) 6:2, 6:7 (5-7), 7:6 (7-5)

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Mandula Petra, Patricia Wartusch (magyar, osztrák, 9.) - Fusano, Kops-Jones (amerikai) 6:3, 5:7, 6:1