Justine Henin-Hardenne második mérkőzését is megnyerte a női teniszezők Los Angelesben zajló, 3 millió dollár összdíjazású világbajnokságán, sikere egyben azt is jelenti, hogy hétfőtől ismét ő vezeti majd a világranglistát.

A második helyen kiemelt belga klasszis ezúttal az amerikai Jennifer Capriatit verte két nagyon sima játszmában, 59 perc alatt, s ezzel biztosította a helyét az elődöntőben. Honfitársa, a címvédő Kim Clijsters Amélie Mauresmo ellen diadalmaskodott három szettben, így veretlenül zárta a csoportküzdelmeket.

Eredmények
Fekete-csoport:
Justine Henin-Hardenne (Belgium, 2.) - Jennifer Capriati (Egyesült Államok, 4.) 6:2, 6:1
Anasztaszija Miskina (Oroszország, 5.)-Szugijama Ai (Japán, 7.) 6:4, 6:3

az állás: 1. Henin-Hardenne 2 győzelem/0 vereség, 2. Miskina 1/1 (3-2), 3. Capriati 1/1 (2-2), 4. Szugijama 0/2

Vörös-csoport:
Kim Clijsters (Belgium, 1.)-Amélie Mauresmo (Franciaország, 3.) 3:6, 6:4, 6:4

az állás: 1. Clijsters 3 győzelem/0 vereség, 2. Mauresmo 1/2 (3-2), 3. Rubin (Egyesült Államok, 8.) 1/1 (2-3), 4. Gyementyijeva (Oroszország, 6.) 0/2.