Mandula Petra párosban bejutott a San Diegóban zajló, 1,3 millió dollár összdíjazású nőitenisz-torna harmadik fordulójába, miután - az osztrák Barbara Schett-tel az oldalán - két szettben legyőzte a hatodik helyen kiemelt Emilie Loit, Nicole Pratt (francia, ausztrál) kettőst.

Egyesben az első helyen rangsorolt Serena Williams, valamint az orosz klasszisok, a Roland Garros-győztes Anasztaszja Miskina (3.), Wimbledon bajnoka, Marija Sarapova (6.) és Jelena Gyementyijeva (5.) is továbbjutott a második fordulóból. Venus Williams ugyanakkor sérülés miatt visszalépett a tornától.

A Mestersorozat hatodik állomásán, az urak 2,56 millió dolláros torontói viadalán a folyamatos esőzések miatt nem sikerült minden mérkőzést lejátszani, a befejeződött meccseken Federer simán nyert, három kiemelt azonban rosszul járt, Schüttler, Massu és Grosjean is búcsúzott.

Páros, 2. forduló:
Mandula, Schett (magyar, osztrák) - Loit, Pratt (francia, ausztrál, 6.) 7:6 (7-4), 6:1