Meglepetésre a brazil Ricardo Mello nyerte a 380 ezer dollár összdíjazású floridai férfi tenisztornát, miután a döntőben legyőzte az első helyen kiemelt amerikai Vincent Spadeát. A 23 éves dél-amerikai játékos pályafutása első viadalán diadalmaskodott, így minden bizonnyal előre mozdul majd a világranglista 100. helyéről. Mello megdolgozott a sikerért, hiszen a tornán legyőzte az első három kiemeltet.

eredmények
ATP-torna, Delray Beach (380 000 dollár, kemény pálya), egyes, döntő:
Mello (brazil) - Spadea (amerikai, 1.) 7:6, 6:3

páros, döntő
Etlis, Rodriguez (argentin, 1.) - Paes, Stepanek (indiai, cseh, 2.) 6:0, 6:3

Mello a kilencedik olyan játékos, aki pályafutása első sikerét nyerte idén. Előtte ezt megcselekedte Antony Dupuis (Milan), Joachim Johansson (Memphis), Vincent Spadea (Scottsdale), Fernando Verdasco (Valencia), Filippo Volandri (St. Pölten), Santiago Ventura (Casablanca), Michael Llodra ('s-Hertogenbosch) és Rafael Nadal (Sopot) is.

A brazil teniszező eddigi legjobb eredménye egy ATP-negyeddöntő volt, amelyet még 2001-ben, Kitzbühelben játszhatott. Mello a második brazil, aki idén tornát nyert (Gustavo Kuerten Costa Do Sauipén tudott győzni).

"Nagyon boldog vagyok, jól érzem magam, a találkozó előtt csak arra tudtam gondolni: győznöm kell! Most hazamegyek Brazíliába, s együtt ünneplek a családommal" - nyilatkozta boldogan Mello.

Pekingben az első fordulóban kiesett Kapros Anikó, akit az argentin Dulko búcsúztatott.