Formán kívül teniszezve is nyerni tudott Roger Federer a hallei férfitenisz-torna első fordulójában, ahol a svéd Söderlinget legyőzve sorozatban 25. győzelmét aratta füves pályán. A hölgyek birminghami viadalán az első helyen kiemelt Marija Sarapova a páros vereség után egyesben javított.

A világelső Roger Federer nehezen nyert a 680 ezer euró összdíjazású németországi füves pályás verseny nyitófordulójában: a címvédő svájci klasszis három szoros szettben, 6:7, 7:6, 6:4-re győzött Robin Söderling (35. a világranglistán) ellen.

A 20 esztendős svéd tehetség végig egyenrangú partnere volt a wimbledoni bajnoknak, aki csupán a döntő játszma kilencedik gémében tudta végleg megtörni az ellenállását. Federer ezzel sorozatban 25. győzelmét aratta füves pályán.

Kohlschreiber (német) - J. Johansson (svéd, 6.) 7:6, 6:1

Egyelőre nem volt meglepetés a 660 ezer euró összdíjazású, füves pályás angliai teniszverseny keddi játéknapján, a kiemeltek közül az amerikai Dent, a francia Gasquet és a fehérorosz Mirnyij is diadalmaskodott.

Győzött az első helyen rangsorolt Llleyton Hewitt is, aki nagy küzdelemben, három szettben verte a belga Xavier Malisse-t.

Grosjean (francia, 7.) - Garcia-Lopez (spanyol) 7:5, 6:3

Amilyen rosszul kezdte a birminghami tornát hétfőn, olyan jól folytatta kedden Marija Sarapova. Az oroszok fiatal wimbledoni bajnoka 11 hónap után játszott tétmérkőzést füves pályán, s ugyan egyesben erőnyerő volt, párosban már a viadal első napján játszania kellett. A bemutatkozás azonban nem sikerült túl jól, oldalán a szintén orosz Kirilenkóval 6:4, 6:0-ra kikapott a Bartoli, Tanasugarn kettőstől

A rossz rajtot jó folytatás követte, szingliben a luxemburgi Anne Kremer nem jelentett komolyabb gondot a csinos teniszezőnek (6:3, 6:0).