Szávay Ágnes - oldalán Michaella Krajicekkel - bejutott a negyeddöntőbe a 170 ezer dollár összdíjazású belgiumi nőitenisz-tornán. A magyar-holland páros a legjobb nyolc között a Daniilidu, Russel görög-amerikai duóval találkozik.

Eredmény (Hasselt), páros, nyolcaddöntő:
Szávay Ágnes, Michaella Krajicek (magyar, holland) - Butkiewicz, Kilsdonk (belga, holland) 6:3, 6:4

A második helyen kiemelt Jelena Gyementyjeva kiesett az 585 ezer dollár összdíjazású linzi nőitenisz-torna nyolcaddöntőjében: az orosz játékost Kveta Peschke verte meg két szettben. A cseh teniszező először győzte le Gyementyjevát WTA-tornán.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Arvidsson (svéd) - Strycova (cseh) 6:1, 6:2
Szugijama (japán) - Lihovceva (orosz, 5.) 6:1, 4:6, 7:5
nyolcaddöntő:
Peschke (cseh) - Gyementyjeva (orosz, 2.) 6:3, 7:5

Ivan Ljubicic kiesett a 680 250 euró összdíjazású lyoni férfitenisz-torna első fordulójában: a negyedik helyen kiemelt horvát játékost, aki vasárnap döntőt játszott a Mestersorozat madridi állomásán, az amerikai Vincent Spadea verte két szettben.

Spadea (amerikai) - Ljubicic (horvát, 4.) 7:6 (7-5), 6:4
Santoro (francia) - Dent (amerikai) 6:3, 7:5
Mathieu (francia) - Ginepri (amerikai, 8.) 5:2-nél Ginepri feladta
Mahut (francia) - Benneteau (francia) 6:4, 7:5

A szabadkártyával induló brit Andy Murray nagy küzdelemben legyőzte honfitársát, a hatodik helyen kiemelt Tim Henmant a 850 ezer euró összdíjazású bázeli férfitenisz-torna 1. fordulójában. A mindössze 18 éves Murray, a tavalyi US Open juniorversenyének győztese, remek tenisszel, megérdemelten nyert a nála 13 esztendővel idősebb klasszis ellen.

Coria (argentin, 1.) - Martin (spanyol) 6:2, 6:4
Hrbaty (szlovák, 5.) - Chela (argentin) 7:6 (9-7), 6:2
Murray (brit) - Henman (brit, 6.) 6:2, 5:7, 7:6 (7-4)
Calleri (argentin) - Sabau (román) 6:0, 6:3
Nalbandian (argentin, 2.) - Karlovic (horvát) 6:3, 7:6 (7-4)
Novak (cseh, 7.) - Lammer (svájci) 7:6 (7-4), 7:6 (7-4)
Berdych (cseh) - Bastl (svájci) 5:7, 6:4, 6:2
Acasuso (argentin) - Massu (chilei) 4:6, 7:6 (7-3), 6:4

A 32 éves Kenneth Carlsen továbbra is kitűnően teniszezik: az egymillió dollár összdíjazású szentpétervári férfitorna nyolcaddöntőjében óriási küzdelemben nyert az ukrán Szerhij Sztahovszki ellen. A balkezes dán bombázó az első körben a harmadik helyen kiemelt fehérorosz Max Mirnyijt ütötte el a továbbjutástól.