A másodikként rangsorolt Dinara Szafina nyerte meg az ausztráliai Gold Coaston rendezett, 175 ezer dollár összdíjazású kemény pályás nőitenisz-tornát, miután a döntőben, három szettben verte az első helyen kiemelt svájci Martina Hingist. A 20 éves orosz kiválóság pályafutása ötödik trófeáját hódította el.

Eredmény, döntő:
Szafina (orosz, 2.) - Hingis (svájci, 1.) 6:3, 3:6, 7:5

A világranglistán második orosz Marija Sarapova kikapott a belga Kim Clijsterstől a hongkongi bemutató női torna döntőjében. A WTA-sorozaton kívül zajló viadalon olyan kiválóságok is elindultak, mint az orosz Jelena Gyementyjeva és Szvetlana Kuznyecova, a svájci Patty Schnyder vagy a cseh Nicole Vaidisova.

Clijsters (belga, 3.) - Sarapova (orosz, 1.) 6:3, 7:6 (8-6)

Az első helyen kiemelt szerb Jelena Jankovic diadalmaskodott Aucklandben a 145 ezer dollár összdíjazású női kemény pályás tenisztornán, miután nagy csatában legyőzte az ötödikként rangsorolt orosz Vera Zvonarjevát.

"Alig 24 órával az első meccsem előtt érkeztem meg Új-Zélandra, most pedig a kezemben van a kupa. Fel sem fogom, hogy a 2004-es budapesti siker után megnyertem életem második WTA-versenyét" - nyilatkozta a 21 éves Jankovic, aki tavaly elődöntős volt a US Openen.

Jankovic (szerb, 1.) - Zvonarjeva (orosz, 5.) 7:6 (11-9), 5:7, 6:3.

A heves esőzés után bepótolt negyeddöntők után már az elődöntőket is lejátszották a 419 ezer dollár összdíjazású adelaide-i kemény pályás férfitornán, a fináléba az elsőként kiemelt szerb Novak Djokovic, illetve a közönségkedvenc Chris Guccione került.

Eredmények, negyeddöntő:
J. Johansson (svéd) - Spadea (amerikai) 7:6 (9-7), 6:3
Del Potro (argentin) - Kunyicin (orosz) 6:2, 6:0
Djokovic (szerb, 1.) - Goldstein (amerikai) 6:4, 7:5
Guccione (ausztrál) - Gasquet (francia, 2.) 1:6, 6:3, 7:6 (7-4)

elődöntő:
Djokovic - J. Johansson 6:3, 6:2
Guccione - Del Potro 5:7, 6:3, 7:5.

A világranglistán második helyezett Rafael Nadal nagy meglepetésre kiesett a 380 ezer dollár összdíjazású, indiai (Madras) kemény pályás férfitornán, miután az elődöntőben két játszmában vereséget szenvedett a belga Xavier Malisse-tól.

Eredmények, elődöntő:
Malisse (belga, 3.) - Nadal (spanyol, 1.) 6:4, 7:6 (7-4)
Koubek (osztrák) - Moyá (spanyol, 5.) 6:3, 6:1

A horvát Ivan Ljubicic nyerte az egymillió dollár összdíjazású dohai keménypályás férfi tornát, miután a döntőben két 6:4-es játszmában, 1 óra 48 perc alatt győzött a brit Andy Murray ellen. Ljubicic pályafutása hetedik ATP-tornagyőzelmét gyűjtötte be egyesben és sikeréért 142 ezer dollárt kapott, míg Murray 83 600-zal vigasztalódott.

Ljubicic (horvát, 2.) - Murray (brit, 4.) 6:4, 6:4