A negyedik helyen kiemelt Kim Clijsters vesztett játék nélkül, 44 perc alatt bejutott a második fordulóba az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A belga klasszishoz hasonlóan a korábbi háromszoros győztes Martina Hingis is gyorsan túllépett aktuális riválisán, a francia Natalie Dechyn, az elsőként rangsorolt orosz Marija Sarapova viszont alaposan megszenvedett Camille Pin ellen.

Forrás: EPA

Clijsters nem adott esélyt orosz ellenfelének

A férfiaknál Rafael Nadal (2.) magabiztosan verte az amerikai Robert Kendricket, míg a hazai kedvenc Chris Guccione 45 (!) ásza ellenére alulmaradt a nála 35 centivel alacsonyabb Olivier Rochusszal szemben. A belga játékos a következő körben testvérével, Christophe-fal is találkozhatott volna, ám ő feladta Sebastien Grosjean elleni meccsét.

James Blake a szombati, sydneyi döntő után a melbourne-i GS-viadal nyitókörében is megverte Carlos Moyát. A spanyol klasszishoz hasonlóan Roland Garros-győztes Gaston Gaudio is kikapott első melbourne-i meccsén, míg a skót Andy Murray mindössze egyetlen játékot veszített Alberto Martin ellen.

A hazai közönségkedvenc Lleyton Hewitt nagy csatában, kétszettes hátrányból fordítva győzte le az amerikai Michael Russellt. A 19. helyen kiemelt Hewitt rendkívül gyengén kezdte az összecsapást, így a világranglista 114. helyén álló riválisa könnyedén nyerte az első két játszmát. A korábbi világelső ausztrál ezután azonban feltámadt és megfordította a találkozót, amely 3 óra 29 percig tartott.

Valószínűleg bekerül a sportág történelemkönyvébe a második versenynap, ugyanis a rendkívüli meleg és az ebből adódó korlátozások miatt az utolsó mérkőzés rekordot jelentő, hajnali 3 óra 32 perckor ért véget Melbourne-ben.

A külső pályákon nyolc órán át nem lehetett egyetlen meccset sem lebonyolítani, mert a hőmérséklet 40 fok felett volt, így a rendezőknek át kellett írniuk a keddi programot. A közönségkedvenc Lleyton Hewitt például helyi idő szerint szerdán 1 órakor fejezte be az amerikai Michael Russell elleni találkozóját. Az ausztrál játékost meginterjúvoló korábbi klasszis teniszező, Jim Courier viccesen meg is jegyezte: "A rossz hír az, hogy már hajnali egy óra is elmúlt. A jó, hogy későbbi lehetséges ellenfeleid még mindig játszanak".

Éjfélkor még 15 mérkőzés zajlott, s az utolsó - Andreas Seppi győzelmével - 3 óra 32 perckor, két órával napfelkelte előtt ért véget. Az olasz értékesített meccslabdáját már csak mintegy 50, mindenre elszánt szurkoló látta a 14-es pályán.

férfiak, 1. forduló:
Gonzalez (chilei, 10.) - Koroljev (orosz) 6:7 (4-7), 7:6 (8-6), 6:3, 6:2
Haas (német, 12.) - Montanes (spanyol) 7:5, 6:1, 7:6 (7-3)
Nadal (spanyol, 2.) - Kendrick (amerikai) 7:6 (8-6), 6:3, 6:2
Nalbandian (argentin, 8.) - Tipsarevic (szerb) 6:7 (5-7), 4:6, 7:6 (7-2), 6:0, 2:1-nél Tipsarevic feladta
Berdych (cseh, 13.) - Li (dél-koreai) 6:1, 6:2, 6:2
Grosjean (francia, 28.) - C. Rochus (belga) 6:2, 4:1-nél Rochus feladta
Wawrinka (svájci, 31.) - Kim (amerikai) 6:1, 2:6, 6:4, 6:2
Ginepri (amerikai) - Almagro (spanyol, 32.) 4:6, 6:2, 4:6, 7:5, 6:3
Smeets (ausztrál) - Lacko (szlovák) 6:2, 3:6, 6:1, 6:4
Chela (argentin) - Starace (olasz) 7:6 (7-5), 6:4, 6:4
N Lapentti (ecuadori) - Mackin (brit) 6:4, 6:4, 6:2
Zverev (német) - Berrer (német) 6:4, 7:6 (7-1), 3:6, 6:4