Vágólapra másolva!
A Red Bull Forma-1-es csapata a szezon első két futama után lefokozta Liam Lawsont, akinek a helyét Cunoda Júki vette át Max Verstappen csapattársaként. A japán pilóta Szuzukában az új-zélandinak üzent, mondván, előbb-utóbb feláll a pofonból és sikeres lesz.

A 2024-es szezon végén menesztett Sergio Péreznek a Red Bull fiókcsapatától előléptetett Liam Lawson lett az utódja, ám az új-zélandi pilóta számára borzalmasan indult az új idény. A 23 éves versenyző Ausztráliában és Kínában is csak szenvedett, ezért Christian Hornerék úgy döntöttek, visszaültetik a Racing Bullsba, a helyét pedig a testvércsapattól feljebb lépő Cunoda Júki vette át. A Japán Nagydíj előtt már megtörtént a váltás, így Szuzukában már ennek szellemében álltak rajthoz mindketten. A futamot a japán a 12., az új-zélandi a 17. helyen zárta, Cunoda szerint pedig Lawson előbb utóbb fel fog állni abból a pofonból, amit két futam után a Red Bulltól kapott.

Racing Bulls driver Isack Hadjar, Red Bull Racing driver Yuki Tsunoda, and Racing Bulls driver Liam Lawson talk on the track during the driver's parade prior to the F1 Grand Prix of Japan in Suzuka, Japan, on April 6. (Photo by Yusuke Harada/NurPhoto) (Photo by Yusuke Harada / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Cunoda Júki (középen) szerint Liam Lawson (jobbra) sikeres lesz a Racing Bullsnál
Fotó: YUSUKE HARADA / NurPhoto

Nos, nekem sem volt könnyű a tavalyi szezon végén. Biztosan megtett mindent, ami tőle telik. Mindannyian megtettünk mindent, és ő kapta meg a Red Bull ülését, ami igazságos volt, nekem pedig csak el kellett fogadnom. De talpra fog állni ebből az RB-ben. 

Az RB jelenleg jó formában van. Az ottani emberek csodálatosak, nagyon támogatóak. Ha mind a négy autónk a top10-ért harcol, akkor valószínűleg az lesz minden idők legjobb Red Bull eredménye, szóval erősen kell reagálnunk erre a helyzetre” – beszélt pozitívan korábbi csapattársáról Cunoda, akit pedig Christian Horner csapatfőnök vett a védelmébe.

„Ezt a futamot teljesen a kvalifikáció uralta, és valószínűleg a versenyzők 90%-a ott végzett, ahová kvalifikálta magát. Egyszer előzött, aztán a boksz kiállásnál alávágtunk Pierre Gasly-nak, majd Fernando Alonso mögött ragadt. Szóval beleszokott az autóba. Cunoda beilleszkedett a csapatba, és úgy gondolom, hogy a következő néhány versenyen biztosan javulni fog” – mondta a japán pilótáról a Red Bull csapatfőnöke.

A Forma-1 2025-ös szezonja április 11-13. között folytatódik a Bahreini Nagydíjjal. 

Kapcsolódó cikkek

Hirdetés: Ha kedvet kapott a fogadáshoz, keresse fel a Szerencsejáték Zrt. Tippmix Pro oldalát, ahol azonnal fogadhat, játszhat, nyerhet.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!