Vágólapra másolva!
Max Verstappen bahreini hatodik helye után a futam másnapján, hétfőn krízis értekezletet tartott a Red Bull Forma-1-es csapata, melyen Christian Horner csapatvezető azonnali változásokat sürgetett.

Vészjelzésként kell, hogy működjenek a hétvégi Bahreini Nagydíjon történtek, szögezték le a Red Bull Forma-1-es csapatának vezetői azon a hétfői krízis értekezleten, amelyet azt követően tartottak, hogy az osztrák csapat régen látott mélységekbe zuhant a szahíri hétvégén.

MANAMA, BAHRAIN - APRIL 11: Red Bull Racing’s Dutch driver and reigning world champion Max Verstappen (C) discusses race strategy with his team in the garage during the second test drive as part of the preparations for the fourth round of the Formula 1 World Championship at the Bahrain International Circuit in Manama, Bahrain on April 11, 2025. Ayman Yaqoob / Anadolu (Photo by Ayman Yaqoob / ANADOLU / Anadolu via AFP)
Verstappen egyelőre hiába próbálja megtudni a mérnökeitől, hogy mi lehet a gond a Red Bullal
Fotó: AYMAN YAQOOB / ANADOLU

A négyszeres világbajnok, címvédő Max Verstappen csak hatodik lett, igaz, a hátrány négy futam után még nem tetemes, mindössze nyolc pont a 77 ponttal az élesn álló Lando Norris mögött. A konstruktőrök versenyében azonban már jóval nagyobb a különbség, a 71 pontos Red Bullt a McLaren és a Mercedes is megelőzi, előbb már 80, míg utóbbi 22 ponttal. A helyzetet csak súlyosbítja, hogy míg az élen álló kettősnél két-két pilóta, addig a Red Bullnál csak Max Verstappen tudja gyűjteni a pontokat.

„A hétvégi verseny rámutatott, hogy nagyon komoly hiányosságaink vannak, amin sürgősen úrra kell tudnunk lenni. Szuzukában egy kis állítgatással leplezni tudtuk a problémákat (Verstappen győzni tudott a Japán Nagydíjon – a szerk.), de nyilvánvaló, hogy időbe telik, mire megtaláljuk a megoldást” – idézi a Guardian Christian Horner csapatfőnököt.

Az értekezleten Horner mellett ott volt még Pierre Waché technikai igazgató, Paul Monaghan főmérnök és persze Helmut Marko, a csapat tanácsadója is, aki a megbeszélés után egy német tévétársaságnak nyilatkozott.

„Riasztóként jelzett a hétvégi teljesítmény, valóban komoly aggodalomra ad okot, hogy minden elromlott, ami csak elromolhatott.”

Ráadásul még ott van Verstappen szerződésében egy „menekülési záradék”, ami akkor lép életbe, ha jelentősen visszaesik a csapat teljesítménye. Raymond Vermuelen, a holland pilóta versenyzője Szuzukában elég látványosan össze is veszett Markóval, alighanem Verstappen jövőjét érintő kérdések miatt.

Kapcsolódó cikkek:

 

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!