Vágólapra másolva!
A hétvégén rendezett Miami Nagydíj egy különleges meglepetést tartogatott a nézők számára. Az F1 és a Lego együttműködésének köszönhetően életnagyságú lego Forma-1-es autókkal mentek egy kört a pilóták a pályán.

A Forma-1 és a Lego partnerségének köszönhetően a Miami Nagydíj előtt a csapatok pilótái egy-egy Lego-autóba ültek és egy kört teljesítettek ezekkel a nem mindennapi kocsikkal. A versenyautókat egyébként egy 26 fős csapat készítette 22 ezer munkaóra alatt tervezők, mérnökök és Lego-építők részvételével a cég kladnói gyárában, Csehországban. A méretarányos kocsik nagyjából 400 ezer Lego-kockából készültek, 1 000 kilogrammot nyomnak, és nagyjából 20 kilométer/órás sebesség elérésére képesek a Pirelli által biztosított eredeti F1-es gumiabroncsokon.

A Lego, Piastri
A Lego-show után a rendes futamot Piastri nyerte meg.
Fotó: ALESSIO MORGESE / NurPhoto

A Lego által készített autók remekül sikerültek

A közönségnek rendkívül tetszettek az autók és a pilóták reakciói is a felvételek alapján arról árulkodtak, hogy nekik sem volt ellenükre ez a különleges kör a kocsikkal.

A Miami Nagydíjat, a rendes versenyt Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája nyerte meg. Piastri ezzel idei negyedik, összességében pedig pályafutása hatodik futamgyőzelmét aratta és továbbra is magabiztosan vezet a vb-pontversenyben. Piastri csapattársa, a brit Lando Norris végzett a második helyen, a dobogó harmadik fokára pedig a Mercedes brit versenyzője, George Russell állhatott fel.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!