Az idén eddig csalódást keltő teljesítményt nyújtó Ferrari a múlt hétvégén Imolában már-már mutatott életjeleket, hiszen Lewis Hamilton a negyedik lett, míg a sokáig dobogóért küzdő Charles Leclerc a hatodik helyen zárt. A maranellói csapat hétvégén pedig már Monacóban javíthat, ami különleges jelentőséggel bír Leclerc számára.
A monacói pilóta különleges versenyruhát kap az idei hazai futamára, ugyanis ezúttal a megszokott piros helyett fehér-kék szerelésben ül majd autóba. A Puma által tervezett ruha erősen hasonlít ahhoz, amelyet a csapat a Miami Nagydíjon használt, bár ezúttal inkább a fehér szín dominál. Nem ez lesz egyébként az első hasonló eset, hiszen korábban Carlos Sainz is egyedi overállt kapott Spanyolországban – írja a motorsport.com.
Leclerc az Instagram-oldalán is megosztott a rajongóval néhány tudnivalót a különleges overall hátteréről.
„Az év egyik legfontosabb hétvégéjéhez érkeztünk, ezért valami különlegeset szeretnék megmutatni nektek, mégpedig azt az overallt, amit a pályán fogok viselni. A babakék szín választása nem véletlen, hiszen aki régóta követ, tudja, hogy ez a kedvenc színem. A szülővárosom színeire és arra a fürdőruhára emlékeztet, amit gyerekkoromban viseltem a strandon. Nagyon tetszik ez a kombináció, és remélem, segít megismételni a tavalyi eredményemet. Nehéz lesz, de teljes szívvel küzdök majd érte” – mondta a monacói versenyző.
Az Emilia-Romagna Nagydíjat követően érdekes felvételek is napvilágot láttak Leclerc-kel kapcsolatban, ugyanis a monacói pilóta a futam után egy McDonald's-nál tűnt fel a Ferrari SF90-es típusú autójával.
A Forma-1 világbajnoki idénye hétvégén Monte-Carlóban, a Monacói Nagydíjjal folytatódik.