Főbb események
23:01

Köszönjük, hogy velünk tartottak! Jó éjszakát!

22:57

A spanyolok végig jobban futballoztak és hatalmas fölényben voltak, de nem tudtak élni a helyzeteikkel, illetve Robin Olsen kapus is ihletett formában védett. A svédek stabilan tartották magukat, rászolgáltak a döntetlenre, sőt, két alkalommal be is találhattak volna. Az E csoportot meglepetésre 3 ponttal Szlovákia vezeti, amelyet Spanyolország és Svédország követ 1-1 ponttal, míg Lengyelország 0 ponttal a csoport utolsó helyén áll az első fordulót követően.

90+6

Véget ért a mérkőzés! Spanyolország-Svédország 0-0

90+6

Moreno fejese mellé megy.

90+5

Újabb spanyol szöglet, óriási elánnal támad Luis Enrique együttese. már csak egy perc van hátra.

22:54

Robin Olsen remekül véd a spanyolok ellen

Forrás: Getty Images/Marcelo Del Pozo
90+3

Megint Olsen védett. Jordi Alba beadása Sarabiát találja meg, aki közelről nem tudott elég jól helyezni, és Olsen ölébe belsőzött. A svéd kapus ismét kiválóan helyezkedett.

90+2

Moreno ezúttal ballal teker a kapu mellé.

90

Gerard Moreno fejesét védte hatalams bravúrral Olsen! Óriási bravúrt mutatott be a svéd kapus. Sarabia szépen ívelte Moreno fejére a labdát, aki szépen csúsztatott, de az egész meccsen kitűnően védő Olsen ezt is kifogta.

90

A rendes játékidő utolsó perce, még mindig 0-0 az állás.

22:48

Nagy elánnal támadnak a spanyolok, a svédek foggal-körömmel próbálják őrizni a döntetlent.

87

Fabian Ruiz állt be Koke helyére az utolsó percekre.

83

Kettőt cserélnek a svédek. Cajuste állt be Olsson helyére, Bengtsson pedig Forsberget váltotta.

82

Oyarzabal lőtte be élesen középre a labdát, de kivágták a svédek. Egyre nagyobb nyomást gyakorol ellenfelére a spanyol válogatott. Kevesebb mint 10 perc van hátra a rendes játékidőből.

80

Pedri és Olsson is a földre került, ápolás következik.

79

Moreno fejét kereste egy jobb oldali beadás, de Olsen szépen ütötte el a labdát.

22:36

Nem Morata meccse volt a svédek elleni mérkőzés

75

Cserélnek a svédek is. Lustig helyett Krafth állt be.

74

Újabb kettős csere a spanyoloknál. Ferrán Torrest Mikel Oyarzabal váltja, Dani Olmo helyett pedig Gerard Moreno a pályán.

73

Az egész meccsen nagyon aktív Dani Olmo lőtt egy szép jobb oldali beadás után. Szép átvételt követően lőtt, de blokkolt egy svéd hátvéd.

71

Dani Olmo rúgta fel Ekdalt, svéd szabadrúgás következik.

69

Kettőt cserélnek a svédek is. Quaison váltja Berget, és Isak is lejön, az ő helyére Claesson áll be.

68

Dani Olmo lőtt kapásból, 16 méterről, jócskán mellé.

66

Kettőt cserél Luis Enrique. Pablo Sarabia áll be Morata helyére, Thiago pedig Rodrit váltja.

22:22

Továbbra is a spanyol válogatott uralja a játékot, ám a svéd kontrák veszélyesek, különösen Isak okoz sok problémát a spanyolok védelmének.

61

Isak zseniálisan tartotta meg a labdát a 16-oson belül egy svéd kontra után, és Berghez passzolt, aki közelről nem tudta eltalálni a kaput. Hatalmas svéd helyzet maradt ki!

55

Nem siette el a bedobás elvégzését, így időhúzásért Lustig kapott sárga lapot.

22:10

Alexander Isak a svéd válogatott legveszélyesebb játékosa

50

Morata került újra helyzetbe, ezúttal a jobb alsó sarok mellé lőtt 10 méterről.

48

Isak cselezgetett a felezővonalnál, felvágták a spanyolok. Svéd szabadrúgás következik.

22:06

Egyelőre egyik edző sem változtatott, ugyanaz a kezdő 11 futott ki a pályára mindkét oldalon.

46

Elkezdődött a második félidő!

21:50

Morata helyzetkihasználásán van még mit fejleszteni. A Juventus csatára az olasz bajnokságban az utóbbi 13 nagy helyzetéből 8-at kihagyott. A svédek ellen az első félidő 38. percében nagy ziccert rontott.

21:48

Az első félidőben a spanyolok irányították a játékot, hatalmas fölényben futballoztak és több helyzetet is kialakítottak, azonban gólt nem tudtak szerezni. A svédek ritkán kerültek az ellenfél kapuja elé, igaz, egy alkalommal gólt szerezhettek volna, ám Isak helyzeténél nagy szerencséje volt Luis Enrique csapatának.

45+1

Véget ért az első félidő!

45+1

Spanyol szabadrúgás következik. 1 perc a hosszabbítás.

44

Dani Olmo lőtt remekül kapura, Olsen megint bravúrral védett. Pörgős játékot hoz a félidő vége.

41

Alexander Isak került hatalmas helyzetbe, óriási meglepetésre a svédek szerezhettek volna vezetést. A 21 éves csatár már túljutott a kapuson, éles szögből lőtt, azonban a gólvonalon ott állt egy spanyol védő és menteni tudott.

39

Ferrán Torres lőtt távolról, Olsen könnyedén védte.

38

Danielsson nagy hibája után Morata került ziccerbe, de a kapussal szemben a bal alsó sarok mellé lőtt. A legnagyobb spanyol helyzet maradt ki!

36

Egy furcsa ívben érkező svéd beadás meglepte Unai Simónt, a spanyolok kapusa szögletre ütötte a labdát. Sebastian Larsson lábáról csúszott le a labda, amely kis híján gól lett.

32

Llorente fűzte át magát szépen Danielsonon, azonban Olsen kapus érkezett és felszedte előle a labdát.

29

Megint Koke került helyzetbe! Bal oldalról középre tett labdára remekül érkezett középen, de jócskán fölé lőtt. Óriási helyzet maradt ki.

21:27

Hatalmas a spanyol fölény, de gólt továbbra sem láthattunk még.

25

Újabb spanyol szöglet, Marcos Llorente beadása után felszabadítottak a svédek.

23

Újabb spanyol helyzet! A svédek eladták a labdát, Koke lőtt, de kísérlete elkerülte a bal alsó sarkot.

22

A spanyol 16-os közelébe kerültek a svédek, de a bedobás után Forsberg lövése inkább felszabadítással volt egyenértékű.

21:20

Hatalmas fölényben játszanak a spanyolok, de a svédek egyelőre állják a sarat

Forrás: AFP/Jose Manuel Vidal
18

Újabb spanyol szöglet, hatalmas nyomás alatt a svédek. Nem lett helyzet, kirúgás jön.

16

Dani Olmo fejesét védte óriási bravúrral a svédek kapusa, Olsen. A spanyolok szélsője gyönyörűen fejelte a labdát a bal alsó sarok felé, de odaért az Everton kapusa.

21:14

Pedri a legfiatalabb spanyol játékos, aki Eb-n valaha pályára lépett. A középpályás mindössze 18 éves és 201 napos ma.

12

Olsson vágja fel a Barcelona fiatal tehetségét, Pedrit.

12

Felszabadított a svéd védelem.

11

Dani Olmóval szemben szabálytalakodnak a svédek. Veszélyes helyről következik spanyol szabadrúgás.

21:09

Óriási a spanyol fölény: 90 százalékban van a labda Luis Enrique együttesénél.

7

A szöglet után Dani Olmo lőtt kapu fölé.

21:08

Ahogyan arra számítani lehetett, a spanyoloknál van többet a labda

6

Már a második spanyol szöglet következik.

21:05

Szépen adogatnak a spanyolok, letáboroztak a svédek térfelén, akik eddig fegyelmezetten zárnak.

21:04

A spanyoloknál Sergio Busquets koronavírusos, így nem léphetett pályára a svédek ellen. A svédek legnagyobb hiányzója a Juventus tehetsége, Dejan Kulusevski, aki szintén pozitív vírus tesztet produkált az Eb előtt.

2

Ferran Torrest szerelték szabálytalanul, spanyol szabadrúgás jöhet.

1

A spanyolok azonnal birtokba vették a labdát.

1

Elkezdődött a mérkőzés!

20:48

A két csapat a 2008-as Eb-n is egy csoportban volt. Azt a meccset David Villa gólja döntötte el.

20:46

A spanyol szurkolók jó hangulatban várják a svédek elleni meccset

Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou
20:32

Íme, a svédek kezdőcsapata.

20:30

Ezzel a kezdővel állnak fel a spanyolok.

20:18

Köszöntjük Olvasóinkat! Hétfő este 21 órától Spanyolország Svédország ellen lép pályára a labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjában. A mérkőzés helyszíne a sevillai Estadio de La Cartuja Stadion.