Élő
Frissítés
Főbb események
90+3

Itt a vége. Az olasz válogatott mindhárom mérkőzését megnyerve, kapott gól nélkül jutott tovább az A csoportból, a második helyen a walesi válogatott végzett. A svájciak négy ponttal a csoport 3. helyén végzetek, de valószínűleg ez is elég lesz nekik a továbbjutáshoz.

90+1

Ward bravúr. A 91. percben Acerbi távoli lövését a walesi kapus kiütötte a jobb alsó sarokból.

89

Donnarumma helyett Sirigu érkezett az olasz válogatottba.

88

A meccs vége kicsit komolytalan a sok csere miatt. Az olaszok mindjárt kapust is fognak cserélni.

87

Az olaszoknál a gólszerző Pessina helyére Castrovilli folytatja.

76

Allen helyére Levitt érkezett.

76

Williams helyére Ben Davis jött.

86

Hármat cseréltek a walesiek. Bale helyére Brooks jött.

84

Verratti kapu elé tekert beadására Bellotti érkezett, de Ward ki tudta öklözni a labdát az olasz csatár elől.

83

Az olaszok folyamatosan egykapuznak, de nehezen jutnak el lövésig. Most Chiesa játszotta magát tisztára, de a nyolcméteres lövését blokkolták.

83

Francesco Acerbi fejeli el a labdát Aaron Ramsey elől

Forrás: AFP/Alberto Lingria
79

Matteo Pessina is kapott egyet reklamálásért.

79

Gunther kapott sárga lapot egy odarúgásért.

78

A walesieknek 78 perc alatt egy kapura lövésük volt.

78

Bale ment el a jobbszélen, de a beadása kikanyarodott a pályáról.

78

Xherdan Shaqiri második gólja is szépre sikeredett

Forrás: AFP/Valentyn Ogirenko
75

Bernardeschi helyett pedig Raspadori a pályán.

75

Kettőt cseréltek az olaszok. Jorginho helyére Cristante érkezett.

74

Cseréltek a walesiek. James helyére Wilson érkezett.

71

A walesiek továbbra is próbálkoznak, de emberhátrányban nem igazán van átütőerő a játékukban, az olasz előtt opedig egyre nagyobb területek vannak.

68

A másik mérkőzésen a svájciak visszaállították a kétgólos különbséget. Egy kontratámadás végén Zuber tálalt - akinek ez volt a harmadik gólpassza a meccsen - Shaqiri elé, aki 14 méterről a jobb felső sarokba lőtt.

68

Újabb olasz helyzet. Emeros kapott egy átadást kapunak háttal, befordult, de a tízméteres lövésébe beleléptek.

66

Yann Sommer nem védhette Irfan Kahveci lövését

Forrás: Getty Images/Dan Mullan
65

Az olaszok eldönthették volna a meccset. Egy villámgyors kontra végén Bellotti kapott egy visstagurított labdát, hét méterről azonban Wardba lőtte azt.

62

A másik mérkőzésen a török válogatott a semmiből szépített Svájc ellen. Irfan Kahveci 20 méterről tekert a bal felső sarokba. Három gól, mindhárom a tizenhatoson kívülről.

60

Cseréltek a walesiek. Morrel helyére Kieffer Moore érkezett.

58

Ethan Ampadu nem akarta elhinni, hogy kiállították

Forrás: Getty Images/Claudio Villa
58

A másik pályán a törökök továbbra is többet birtokolják a labdát mint a svájciak, de továbbra sincs helyzetük.

55

Emberhátrányban a walesiek. Ethan Ampadu egy elkésett belépővel megtaposta Bernardeschi bokáját, a játékvezető gondolkodás nélkül kiállította.

54

Walesi lehetőség. Aaron Ramsey került helyzetbe, éles szögből azonban nem akart lőni, hanem megpróbálta kicselezni Gianluigi Donnarummát, de az lett a vége, hogy kicselezte magát a helyzetből.

53

Federico Bernardeschi végezte el a szabadrúgást. A 25 méteres lövése a jobb kapufán csattant.

51

Joe Allan borította fel a kapu felé induló Bellottit. Az első sárga lap a meccsen.

50

A török játékosok köszöntötték a Bakuba kiutazó szurkolóikat

Forrás: AFP/Anadolu Agency/Burak Akbulut
48

A második félidőt a walesiek kezdték aktívabban, de nagy helyzetig még nem jutottak el.

46

Elkezdődött a második félidő.

46

Az olaszok cseréltek a félidőben. Bonucci helyére Acerbi érkezett.

19:00

Haris Seferovic és Xherdan Shaqiri a svájci válogatott első játékosai, akik az Európa-bajnokságon a 16-oson kívülről lőttek gólt.

18:55

Az olasz válogatott 2013 óta nem veszített el olyan mérkőzést, amelyiken gólt szerzett.

18:54

A törökök a legutóbbi négy nagy tornájukon mind a négy alkalommal megnyerték a csoportkör utolsó mérkőzését. Ehhez ma este csodára lenne szükség.

18:48

Matteo Pessina gólt eredményező pörgetése

Forrás: AFP/Ryan Pierse
18:46

Bakuban is véget ért az első félidő. A svájciak 2-0-ra vezetnek, de a töröknak nagyon keményen hajtanak. Az első 45 percben 12 kapura lövéssel próbálkoztak.

45

Rómában nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

44

Az Atalanta játékosa, Matteo Pessina lőtte az olaszok gólját

Forrás: Getty Images/Alberto Lingria
43

Az olaszok vezetésével továbbra sincs változása az élő tabellán. Wales továbbra is második, Svájc pedig a harmadik helyen áll négy ponttal, ami szintén továbbjutást érhet.

42

Újabb olasz helyzet. Egy baloldali beadás élesen vágódott a kapu elé, Bellotti nem érte el, de a labda kis híján a bal alsó sarokba csorgott.

39

Vezetnek az olaszok. Marco Verratti jobboldali szabadrúgására Matteo Pessina érkezett a kapu elé, és tíz méterről a jobb alsó sarokba pörgetett.

1-0
37

Az Olaszország-Wales meccsen továbbra sincs gól, de mindkét csapat nyílt játékot játszik. Egyelőre nem úgy tűnik, mintha mindkét csapat ikszre játszana.

34

Xherdan Shaqiri már négy világbajnoki és két Európa-bajnoki gólnál jár. Ennél többet senki nem lőtt a svájci válogatottban nagy tornákon. A legendás Josef Hüginek van szintén hat találata.

32

Xherdan Shaqiri a 2016-os Eb-n is rúgott egy felejthetetlen gólt

Forrás: Getty Images/Naomi Baker
29

Olasz ziccer. Egy baloldali beadás után Chiesa elé pattant a labda, a Juventus támadója egy pattanás után, hét méterről bombázott, de a lövése elment keresztbe a kapu előtt.

27

Az első walesi helyzet. Egy baloldali szögletre Chris Gunter érkezett, de nyolc méterről kapu fölé fejelt.

26

A svájciak a 26. percben megszerezték a második góljukat a törkök ellen. Már 2-0-ra vezetnek. A Liverpool középpályása, Xherdan Shaqiri csavart 18 méterről gyönyörű gólt a bal felső sarokba.

24

Az első olasz ziccer. Federico Bernardeschi kiugratásával a korábbi olasz gólkirály, Andrea Belotti lépett ki ziccerben, de az éles szögből leadott lövése elment keresztbe a kapu előtt.

24

A másik pályán Svájc továbbra is 1-0-ra vezet Törökország ellen.

23

Az utóbbi percekben a walesiek egyre feljebb merészkedtek, és átvették a játék irányítását.

20

Húsz perc telt el az Olaszország-Wales mérkőzésből. Az iramra egyelőre nem lehet panasz, de komoly helyzete egyik csapatnak sincs.

19

Daniel James és Leonardo Bonucci párharca

17

Haris Seferović Xherdan Shaqiri és Admir Mehmedi után a harmadik svájci játékos lett, aki világbajnokságon és Európa-bajnokságon is gólt szerzett.

16

Haris Seferovic lövéséből szerzett gólt a svájci válogatott

14

Újabb olasz helyzet. Egy balról beívelt labdát Chiesa akart ellőni kapásból, de Williams az utolsó pillanatban elpöckölte előle a labdát.

12

Olasz-helyzet: Egy baloldali beadásra Bellotti robbant be a hosszú oldalon, akrobatikus mozdulattal, a levegőben úszve egy karate rúgással akart gólt lőni, de nem érte el a labdát.

10

A tízedik percben járunk. Az olaszok ugyan cserecsapattal játszanak, de folyamatosan támadnak. Egyelőre nem úgy tűnik, mintha ki akarnának kapni.

10

Granit Xhaka, a svájci válogatott kapitánya

Forrás: AFP/Ozan Kose
7

A másik pályán a svájci válogatott megszerezte a vezetést. A hetedik percben Haris Seferovic lőtt gólt. Ezzel svájciaknak az élő tabellán már négy pontjuk van, amivel nagy valószínűséggel továbbjutnak.

5

Gareth Bale sokat tehet a walesiek továbbjutásáért

Forrás: Getty Images/Mike Hewitt
4

A negyedik percben járunk a római mérkőzésen, egyelőre az olaszok birtokolják többet a labdát, komoly helyzet viszont még egyik oldalon sem volt.

4

Olaszország és Wales legutóbb 18 évvel ezelőtt, 2003 szeptemberében találkozott egymással egy Európa-bajnoki selejtezőn. A meccset az olaszok nyerték 4-0-ra, Filippo Inzgahi pedig három gólt szerzett.

2

Roberto Mancini nyolc helyen változtatott az olasz csapaton a Svájc elleni 3-0-s győzelmet követően.

1

Az olaszok kezdték a mérkőzést. Bakuban is elkezdődött a Svájc-Törökország meccs.

17:57

Bakuban Svájc és Törökország is a túlélésért száll harcba. Mindkét gárda teljesítménye csalódáskeltő, ugyanis előbbi hatalmas reményekkel érkezett, de Wales ellen csak döntetlenre futotta az erejéből, míg az olaszoktól sima háromgólos vereséget szenvedett, utóbbi pedig márciusban hiába verte 4-2-re Hollandiát, az Eb-n még csak gólt sem szerzett az olaszoktól és a walesiektől elszenvedett vereség alkalmával.

A svájciak a túlélésért játszanak

Svájc annyival jobb helyzetben van, hogy egy pontjának köszönhetően egy győzelemmel a biztos továbbjutást jelentő második helyre is van esélye, ugyanakkor ha a sikerrel az előzés nem is jönne össze, a négy pontja csoportharmadikként is nagy valószínűséggel nyolcaddöntőt jelentene. A törökök viszont ha nyernek sem biztos, hogy továbbjuthatnak csoportharmadikként, mivel jelenleg 0-5 a gólkülönbségük, melyet jelentősen javítaniuk kellene, hogy jó eséllyel benne legyenek a négy legjobb harmadikban. A döntetlen szinte biztosan mindkét válogatott búcsúját jelentené.

17:56

Ha viszont kikapnak az olaszok, és netán csak a második helyen jutnak tovább, akkor az oroszok, a finnek vagy a dánok lehetnek a lehetséges ellenfeleik. Valamivel ez könnyebb sorsolásnak tűnik.

17:53

Roberto Mancini, az olasz válogatott szövetségi kapitánya tartalékos összeállításban küldi pályára csapatát. Könnyen lehet, hogy a csapatok már elkezdenek taktikázni a helyezésekkel. Ha az olaszok megnyerik a csoportjukat, akkor a legjobb 16 között a C csoport második helyezettjét, jó eséllyel az ukránokat kapják.

17:53

A legutóbb Eb-elődöntős Wales ellen ugyanakkor nem számíthat könnyű 90 percre még a hazai, római közönség előtt sem, mert a riválisnak nincs veszítenivalója.

Gareth Bale remekül játszott a walesiek második meccsén

Forrás: Getty Images/2021 Darko Vojinovic - Pool

Wales győzelemmel csoportelsőként lépne tovább, döntetlennel pedig a második helyét biztosíthatja be. De eredménykényszerben már csak azért sincs, mert nagy valószínűséggel vereséggel is továbbjutna, ugyanis ha a csoport másik meccsén Svájc nem múlja felül Törökországot, Wales akkor is második marad, ráadásul ha a szigetországiak lecsúsznának a harmadik pozícióba, a négy pont szinte akkor is biztosan nyolcaddöntőt érne.

17:51
A svájciak és a törökök kezdője
17:51

Ha vasárnap sem kap ki a társházigazda olasz csapat, akkor az 1930-as évek válogatottjának veretlenségi rekordját állítja be, abban az időben Olaszország az 1934-es és 1938-as világbajnokságot is megnyerte. Ha győz, akkor sorozatban 11. diadalával is csúcsbeállításnak örülhet, ugyanis ez a válogatott 2018 novembere és 2019 novembere között már produkált hasonló sikerszériát.

17:50

Az olasz válogatott a csoportelsőséget még nem biztosította be, ahhoz legalább döntetlent kell elérnie a négy ponttal második walesiekkel szemben, másrészt beállíthatja az ország harminc veretlen mérkőzésből álló rekordját.

Az olaszok szenzációsan kezdték az Eb-t

Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese jelenleg 29 találkozó, 2018 szeptembere óta nem talált legyőzőre, legutóbbi tíz meccsét pedig kivétel nélkül úgy nyerte meg, hogy gólt sem kapott, ráadásul minden alkalommal legalább kettőt szerzett. Az olaszokra mindig jellemző kiváló védekezésről mindent elárul, hogy a kapus Gianluigi Donnarummának a két Eb-találkozón mindössze egyszer kellett védenie.

17:40

Az olasz labdarúgó-válogatott két győzelmével elsőként biztosította helyét a nyolcaddöntőben a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon, mégsem lesz tét nélküli vasárnap a Wales elleni összecsapása. A csoport másik mérkőzésén Svájc és Törökország viszont a túlélésért száll harcba Bakuban.