Élő
Frissítés
Főbb események
22:56

Köszönjük a figyelmet! Holnap folytatjuk az élő, szöveges közvetítésünket az Európa-bajnokság D csoportjának mérkőzéseivel. Tartsanak velünk akkor is!

22:54
Belgium mellett a dánok is továbbjutottak

Belgium mögött a dán válogatott végzett a második helyen és jutott tovább a 16 közé. A harmadik helyen a finnek végeztek, így tovább reménykedhetnek.

90+3
Vége a mérkőzésnek! Finnország-Belgium 0-2

A belgák harmadik mérkőzésüket is megnyerték és csoportelsőként jutottak tovább.

90

3 perc a hosszabbítás

88

A belgáknak már nem sietős, hátul adogatnak.

84
Belga csere

Christian Benteke áll be Romelu Lukaku helyére.

22:43

Lukaku a harmadik gólját szerezte az Eb-n, ezzel Cristiano Ronaldóval, Patrick Schickkel és Georginio Wijnaldummal holtversenyben vezeti a góllövőlistát.

22:42

Így ünnepelték a belgák Lukaku gólját

Forrás: Getty Images/Anatoly Maltsev
22:39
Hengerelnek a dánok

Közben a dánok két perc alatt két gólt lőttek az oroszoknak, így már 4-1-re vezetnek és jelen pillanatban továbbjutásra állnak.

81
Lukaku is eredményes, már 2-0 a belgáknak

Nem bírta a finn válogatott a nyomást, Lukaku fordult le a védőjéről és óriási gólt lőtt.

0-2
79
Éledeznek a finnek

Pukki a tizenhatoson kívülről lőtt kapura, de az egyik védő belelépett a lövésbe. Majd Lod lőtt el mintegy 19 méterről, de jócskán fölé ment.

Balszerencsés öngóllal már 2-0 a belgáknak

Egy belga szöglet után Vermaelen fejelte a kapufára, a kipattanó pedig a finnek kapusáról ment be a kapuba.

0-1
72
Újabb belga helyzet marad ki

Romelu Lukaku lőtt kapura a tizenhatosról, de lövését könnyedén blokkolták.

70
Pályán az MTK játékosa a finneknél

Ismét cserélnek a finnek: Nikolai Alho lép pályára Jere Uronen helyett.

70
Cserélnek a finnek

Joel Pohjanpalo helyett Joni Kauko a pályán.

22:26
Szépítettek az oroszok

Közben Artyom Dzjuba büntetőjével szépített Oroszország Dánia ellen.

66
Mégsincs belga vezetés!

A 66. percben Lukaku talált be, de a videobíró visszanézése után a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt.

64
Óriási belga helyzet, elképesztő Hradeczky védés

Witsel passza után Hazard közelről lőtt, Hradeczy védett bravúrral. Ez volt a finn kapus hatodik védése a meccsen.

61
Az első finn kaput eltaláló lövés

Kamara került helyzetbe a tizenhatoson belül és laposan lőtt, Courtois könnyedén védett.

22:17
A dánok már 2-0-ra vezetnek...

Koppenhágában a dánok már 2-0-ra vezetnek az orosz válogatott ellen. Az 59. percben egy hatalmas védelmi hiba után Poulsen volt eredményes.

59
Finnek cserélnek először

Tim Sparv helyett Rasmus Schuller áll be.

58
Belga szöglet, Hazard lövés, Hradeczky védés

De Bruyne szögelete után Hazard lőtt kapásből, de a finn kapus ezt is fogta.

57
Újabb kimaradt belga helyzet

Witsel készítette le Chadlinak lövésre a labdát, de a lapos lövés nem okozott gondot Hradezckynak.

22:12

Hazardék egyelőre nem bírnak a finnekkel

Forrás: Sputnik via AFP/Alexander Galperin
52

Lukakunak volt magas Chadli beadása, a belga szögletet kifejelik a finnek.

22:04
Koppenhágában ápolás miatt áll a játék

Előbb Maehlét majd Kudrjasovot kellett ápolni.

22:03

Csere nem volt egyik oldalon sem.

46
Finn helyzet

Az egyik belga védőről pattant le Teemu Pukki lövése.

46

Elkezdődött a második játékrész.

22:01

Érkeznek a csapatok a második félidőre.

22:00
Íme, a félidei statisztika:

A finneknek egyetlen kapuralövési kísérlete sem volt az első félidőben.

21:52
A dánok gólszerzője rekordot ért el

A dánok vezető gólját szerző Mikkel Damsgaard 20 évesen és 356 napos a dán válogatott valaha volt legfiatalabb játékosa lett, aki a nemzetközi tornán gólt lőtt.

45+2

Vége az első félidőnek. Finnország-Belgium 0-0, míg a dánok egygólos előnyben a szünetben az oroszokkal szemben.

45+1

Hazard esett el a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítél büntetőt.

21:44

Jelen pillanatban így fest a csoportállás: 1. Belgium 7 pont, 2. Finnország 4 pont, 3. Dánia 3 pont, 4. Oroszország 3 pont

42
A meccs eddigi legnagyobb helyzete a belgáké

Doku lőtt kissé kiszorított szögből, de bravúrosan védett a finn kapus.

21:40

A koppenhágai mérkőzés 39. percében megszerezte a vezetést Dánia Mikkel Damsgaard találatával.

38

Lukaku közeli fejesét bravúrosan védi Lukas Hradecky.

35

Ivószünetet rendelt el a játékvezető

34
Fokozódik a belga nyomás

Trossard fordult le a védőjéről és lőtt fölé ígéretes helyzetben, majd Doku lövését önfeláldozó becsúszással blokkolja az egyik védő.

31
Újabb belga helyzet maradt ki

Witsel szemben a kapuval jócskán fölé rúgta.

21:30

A két csapat eddig 11-szer találkozott egymással. 4 döntetlen mellett a finnek négyszer nyertek, a belgák pedig 3-szor. Ugyanakkor Belgium 1968 óta nem tudta megverni az északi csapatot.

29
Mit úszott meg Oroszország!

Óriási dán helyzet! Hojbjerg távoli lövése a kapu bal oldala mellett suhant el.

21:25

Toivio nagyszerűen blokkolt becsúszva Lukaku passzánál

Forrás: Getty Images/TASS/Alexander Demianchuk
23
Mi maradt ki!

De Bruyne tört be a tizenhatoson belülre, majd éles szögből lőtt, Hradeczky védett nagyot. Majd Witsel 20 méterről lőtt kapura, de a finn kapus lábbal mentett.

21
Továbbra sincs belga helyzet

Ígéreretes kontra után Lukaku passza akadt el egy védőben, elhalt az akció.

18
Óriási orosz helyzet

Golovin cselezte át magát két védőn és került ziccerbe, de Schmeichel lábbal védett.

15
Első belga helyzet

De Bruyne kiugratása után Lukaku lőtte kapu mellé, bár a játékvezető már jelezte a lest.

13

De Bruyne nyeste be középre a labdát, de nem okozott gondot a finnek kapusának.

21:12

Witsel és Pohjanpalo küzd a labdáért

Forrás: AFP/Anton Vaganov
9

Belgium jól tartja a labdát, rövid passzokkal operál. Várnak a megfelelő pillanatra, de a finnek egyelőre stabilan védekeznek.

21:07

Poulsen és az orosz védők

Forrás: AFP/Jonathan Nackstrand
3

Ahogy várni lehetett, azonnal kézbe vette az irányítást Belgium, de helyzet egyelőre nincs.

1

Koppenhágában és Szentpéterváron is elkezdődött a mérkőzés.

Így áll fel az orosz és a dán válogatott

A dánoknál nincs változás a belgák elleni vesztes meccshez képest.

20:51
Így juthatnak tovább a dánok

Dán győzelem esetén az oroszokat akár meg is előzhetik, hiszen pontszámban beérnék a riválist, és ilyenkor az egymás elleni eredmény rangsorol.

20:48

Íme a finn és a belga válogatott kezdője:

20:44

A hatpontos Belgium a csoportelsőségért játszik a finn csapattal, amely pontszerzés esetén jó eséllyel továbbjuthat a B kvartettből. A dán együttes pont nélkül várja az Oroszország elleni zárómérkőzést, ennek ellenére továbbjutási helyzete nem reménytelen.