Nem tudtak nyerni a borzalmasan játszó németek, tökutolsók

Spain v Germany: FIFA World Cup 2022 2022,FIFA World Cup,game,Match,photography,Qatar,Soccer,sports Horizontal
AL KHOR, QATAR - NOVEMBER 27: Niclas Fullkrug (9) of Germany celebrates with his teammates after scoring a goal during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group E match between Spain and Germany at Al Bayt Stadium on November 27, 2022 in Al Khor, Qatar. Ercin Erturk / Anadolu Agency (Photo by Ercin Erturk / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)
A katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörének csúcsrangadóján Spanyolország 1-1-es döntetlent játszott Németország ellen. A fölényben játszó spanyolok a második félidőben a csereként beálló Alvaro Morata révén szereztek vezetést, majd a szintén kispadról beszálló Niclas Füllkrug a hajrában egy parádés góllal kiegyenlített, élteben tartva a németek továbbjutási reményeit.

A német válogatottra élet-halál harc várt a spanyolok elleni szuperrangadón, Hansi Flick együttese sokkoló vereséggel kezdte a tornát, az első fordulóban 2-1-re kikapott a japánoktól. Luis Enrique csapata remekül rajtolt, 7-0-ra kiütötte Costa Ricát, így sokkal nyugodtabban készülhetett a vasárnap esti mérkőzésre.

A spanyolok kezdték jobban a meccset, a 7. percben Dani Olmo hatalmas bombája csattant a felső lécen, amihez Neuer bravúros védése is kellett. Az eredménykényszerben lévő németek nem igazán tudták átvenni az irányítást, a spanyolok több mint 70 százalékban birtokolták a labdát negyedóra elteltével. A 22. percben Jordi Alba veszélyeztetett 24 méterről, kísérlete az oldalhálót találta el.

A 25. percben Gnabry révén villantak a németek, a Bayern sztárja szép csel után lőtt kevéssel a jobb alsó mellé. Pár perccel később Ferran Torres került ziccerbe, de az utolsó pillanatban blokkolták a lövését.

A félidő hajrájában Antoino Rüdiger fejelt a kapuba egy szabadrúgás után, de lesen volt, így maradt a 0-0 a szünetben.

A spanyolokról szólt inkább az első félidő Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Christian Charisius

A második játékrész sem úgy indult, ahogyan a német válogatott szerette volna, Hansi Flick együttese továbbra sem tudott dominálni és helyzeteket kialakítani. Az 56. percben aztán egy könnyelműség miatt óriási lehetőség alakult ki a spanyol kapu előtt, de Kimmich 13 méterről leadott lövését Unai Simón védeni tudta.

A 62. percben jött a hidegzuhany a németek számára, a csereként beálló Morata vezetést szerzett a spanyoloknak, miután gyönyörűen vágta a léc alá Jordi Alba beadását.

Alvaro Morata ünnepli a gólját Forrás: AFP/Javier Soriano

Fölpörögtek az egyenlítés érdekében a németek, a 74. percben Musiala óriási helyzetet hagyott ki, Unai Simónba lőtte a labdát ziccerben. Egyre fogyott a négyszeres világbajnok ideje, a spanyolok magabiztosan őrizték a labdát és tartották egygólos előnyüket.

A hajrában beszorította a kapuja elé riválisát Flick együttese, és kiegyenlített. A csereként beálló Füllkrug elemi erővel bombázott a jobb felső sarokba a 83. percben.

Elképesztő izgalmakra volt kilátás a folytatásban, a 89. percben Morata iramodott meg a kapu fel, de Schlotterbeck ragyogóan szerelte az utolsó pillanatban. A 95. percben Sané eldönthette volna a meccset, de túlcselezte magát és csak szögletet tudott kiharcolni. Változás már nem történt, a szenzációs mérkőzés 1-1-es döntetlennel ért véget.