Egészen nevetséges meccsen estek ki a belgák

Croatia v Belgium - FIFA World Cup Qatar 2022 Belgium,Croatia,Doha,FIFA World Cup Qatar 2022,Qatar Horizontal
Nagy küzdelmet hozott az első félidő
A katari labdarúgó-világbajnokság F csoportjának rangadóján Horvátország gól nélküli döntetlent játszott a belga válogatottal, amely hatalmas meglepetésre kiesett. A csoport második helyén a horvátok mentek tovább, míg az első helyet a Kanadát 2-1-re legyőző Marokkó szerezte meg.

Élet-halál harc várt a belgákra a horvátok ellen, Roberto Martinez együttese csak 3 ponttal állt két meccs után, egy újabb vereség a biztos kiesést jelentette volna számukra. A belga válogatottban a még mindig nem teljesen egészséges Romelu Lukaku a kispadon kezdett, valmint Eden és Thorgan Hazard sem került be a kezdőbe.

Remekül kezdtek a horvátok, Perisic már a kilencedik másodpercben egy veszélyes lövéssel hozta rá a frászt Courtois-ra.

A 15. percben tizenegyest kaptak a horvátok, majd a játékvezető, Anthony Taylor hosszas videbírózás után elvette a büntetőt, mert kiderült, hogy egészen minimális les előzte meg Modricék támadását.

Az eredménykényszerben lévő belgák haloványan futballoztak, De Bruyne és társai nem tudtak komoly helyzetet kialakítani a horvát kapu előtt, a félidőben maradt a 0-0.

Nagy küzdelmet hozott az első félidő Forrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Ercin Erturk

Aktívan kezdték a második játékrészt a csapatok, a csereként beálló Lukaku fejese volt az első kapura tartó belga kísérlet, majd Kovacic bomberős lövését ütötte a léc fölé látványos mozdulattal Courtois. Brozovic és Modric is veszélyes lövéssel jelentkezett a folytatásban, a belgák sztárkapusának akadt dolga bőven.

Lukaku a 60. percben óriási helyzetet hagyott ki, egy szép belga támadás után gyakoraltilag az üres kapuba kellett volna betalálnia, ám hatalmas kapufát lőtt.

Lényegesen jobb focit és több helyzetet hozott a második félidő,

a 67. percben Modric lövését védte Realos klubtársa, Courtois.

Egyre fogyott az idő, és a horvátok álltak továbbjutásra, ám egy belga gól a kiesésüket jelenthette volna. A hajrában Modricék játékában volt benne inkább a gól, Roberto Martinez együttese többnyire szenvedett.

A 87. percben mégis vezetést szerezhetett volna Belgium, Lukaku azonban újabb hatalmas helyzetet hagyott ki, majd két perccel később egy még nagyobbat, pár lépésről nem tudott a kapuba találni.

Lukaku minden helyzetet kihagyott Forrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Mustafa Yalcin

Több helyzetet már nem tudtak kialakítani a belgák, így kiestek és a horvátok jutottak be a nyolcaddöntőbe csoportmásodikként. A kvartett első helyet Marokkó szerezte meg, amely 2-1-re legyőzte Kanadát.