22:05

Köszönjük, hogy velünk tartottak ma is. Kövesse velünk a 2022-es labdarúgó-világbajnokság híreit az Origo labdarúgó vb-oldalán!

90+11
Vége a mérkőzésnek

Hiába támadott Irán többet a második félidőben, az amerikai csapat végül kihúzta kapott gól nélkül és 1-0-ra nyert. Az öt pontos USA a hét pontos Anglia mögött csoportmásodikként jutott tovább és Hollandával találkozik majd a nyolcaddöntőben.

90+8

Mehdi Taremi eset el a tizenhatoson belül, de a bíró szerint semmi nem történt, nincs tizenegyes.

90+7

Wales ellen két gólt lőtt a rendes játékidő hosszabbításában Irán. Most egy is elég lenne a továbbjutáshoz, de már csak két perc van vissza a hosszabbításból.

90+6

Dzsalali lerántotta Musah-t, ezért sárga lapot kapott.

90+4
Uuuuu, mi maradt ki...

Egy bal oldali szabadrúgás után Puraligandzsi fejelt nem sokkal mellé.

90+3

Irán nyom, beszorulnak az amerikaiak, de komoly helyzetet nem tudnak kialakítani az ázsiaiak.

90+1

Kilenc perc lesz a hosszabbítás

21:51

A második félidőben irán többet tett a gólért

Forrás: AFP/Odd Andersen
87

Az amerikaiak már szeretnék, ha vége lenne a meccsnek, az irániak most beadásokból próbálják begyötörni a továbbjutáshoz szükséges gólt.

84

Egy jobb oldali szabadrúgás után a kapujából remek ütemben kimozduló Turner fogta a labdát Karimi elől.

83

Sárga lapott kapott az iráni kispadon ülő Kanaanizadegan reklamálás miatt.

Amerikai csere

Sargent nem tudja folytatni, Wright áll be a helyére.

Ebben több volt

Musah középről, mintegy 20 méterről lőhetett szabadrúgást, de nem sokkal kapu fölé ment a labda.

66

Acosta áll be McKennie helyére.

66
Óriási iráni helyzet

Goddosz kapott remek lapdát a jobb oldalról, majd teljesen üresen lőhetett 10 méterről, centikkel bombázott a jobb kapufa mellé.

21:24

Christian Pulisic mindössze az ötödik amerikai focista, aki gólt és gólpasszt is jegyzett egy adott világbajnokságon.

1990 – Bruce Murray
2002 – Clint Mathis
2002 – John O'Brien
2014 – Jermaine Jones
2022 – Christian Pulisic

64

Rezajan ütközött Robinsonnal, majd hatalmasat üvöltött, de vélhetően nem sérült meg, mert felállt és futott tovább, miután a játékvezető nem fújta be a szabadrúgást.

56

Irán próbál letámadni, de az amerikai védelem jól áll a lábán, gyakorlatilag helyzetbe sem tudnak kerülni az irániak.

52

Goddosz fejelt öt méterről kapu fölé, de lesen volt.

21:15

Az iráni szövetségi kapitány, Carlos Queiroz láthatóan nem elégedett a látottakkal

Forrás: AFP/Fadel Senna
21:12

Rashford és Foden gyors góljaival Anglia már 2-0-ra vezet Wales ellen a csoport másik meccsén. Ezzel szinte biztos, hogy az angolok csoportelsőként végeznek.

47

Mindkét csapat veztetett egy-egy gyors akciót, az amerikai oldalon a most beállt Aarnson került helyzetbe, de gyengén találta el, a kapus könnyedén fogta.

46

Az amerikaiak kezdték a második félidőt.

46

Pulisic megsérülhetett a góljánál, a második félidőre nem is jött ki, Aaronson váltja.

46
Iráni csere

Goddosz áll be Azmun helyére.

21:05

Érkeznek a csapatok a pályára. Hamarosan kezdődik a második félidő.

21:02

Szabadság-szobornak öltözött amerikai szurkolók a meccsen

20:59

Christian Pulisic a 22. gólját szerezte a válogatottban.

20:56
Amerikai fölény

Az amerikaiak 61%-ban birtokolták a labdát az első 45 percben, összesen 9 lövéssel próbálkoztak, ebből három kaput is talált. Ezzel szemben Iránnak nem volt kapura lövése sem.

45+8

Vége az első félidőnek.

45+7
Weah lesgól

Weah a leshatárról kilépve került gólhelyzetbe, a kapusmellett a hosszű alsóba lőtt, de a partjelző beintette a lest. Centiken múlt, de a gól érvénytelen.

20:50

Mohammadit hordágyon vitték le

Forrás: AFP/Patrick T. Fallon
45+3
Iráni csere

Karimi áll be a megsérült Mohammadi helyére.

45+1

Az amerikaiak gólja

Forrás: AFP/Fabrice Coffrini
45+1

Öt perc lesz a hosszabbítás

44

Pulisic már jól van, vissza jött a pályára.

20:43

Jelen pillanatban csoportmásodikként továbbjutásra áll az Egyesült Államok.

43

Adams lökte fel az egyik iráni játékost, sárga lapot kapott érte.

20:42

Pulisic gólt lőtt, majd megsérült

40

Pulisic ápolása miatt áll a játék. A Chelsea sztárja ütközött a kapussal a góljánál.

38
Vezet az USA

McKennie ívelt a jobb oldalon Desthez, aki visszafejelte a labdát, a középen érkező Pulisic pedig öt méterről értékesítette a ziccert.

0-1
37

0:6 – ez a kapuralövések aránya eddig az amerikaiaknak.

33
Ez gólt érdemelt volna

Sargent passza után Timothy Weah került lövőhelyzetbe, nyolc méterről, éles szögből bombázott nem sokkal fölé.

20:32

Óriási a tét, hatalmas a harc a pályán

30

Dest indult meg a jobb szélen, majd befelé húzott, de a távoli lövését blokkolták a védők.

28

Sargenthez került a labda, a lövését az egyik iráni védő blokkota, majd Weah fejelhetett, de erőtlen volt, így a kapusé lett a labda.

21
Iráni helyzet

Taremi passzolt a tizenhatoson belül Azmunnak, de Ream jól avatkozott közbe és elrúgta a labdát.

20:21

Mosolygós iráni szurkolók

17

Sergino Dest jobb oldali beadása veszélyesen jött a kapu elé, de a kapus kiütötte.

16

Negyedóra elteltével 68%-ban birtokolja az Egyesült Államok a labdát.

20:13

Meccs előtti kézfogás

12
Első kaput eltalált lövés az amerikaiaké

Pulisic fejelt egy védő mellől mintegy 10 méterről, de könnyedén fogta a labdát az iráni kapus.

10

Berjavand ütötte ki Dest beadását, a kipattanót Musah lőtte kapura 16 méterről, de nem találta el a kaput.

20:10

Erre a meccsre visszatért az iráni kezdőbe az első meccsen Anglia ellen agyrázkódást szenvedett Bejravand.

7

Szépen építkeznek az amerikaiak, de egyelőre 25-30 méterre vannak az iráni kaputól.

5

Egyelőre kiegyenlített a labdabirtoklás, a kapuk pedig nem forognak veszélyben.

6

Egy szép összjáték után Azmun próbált meg kapura lőni a 16-oson belülről, de egy védő elpiszkálta a labdát tőle. Ebben több volt.

2

Irán az első támadásából kiharcolt egy szabadrúgást, de a védők kifejelték, így nem volt veszélyes.

1

Az irániak kezdték a meccset.

19:57

A meccs előtt kezet fogtak az iráni és az amerikai játékosok.

19:55
Szólnak a himnuszok

Előbb Irán himnuszát játszák le, majd az amerikaiakét.

19:53

Érkeznek a csapatok a pályára.

19:51
Óriási a tét

Az amerikaiak csak három ponttal juthatnak tovább, míg riválisuknak szintén a siker jelentené a biztos nyolcaddöntőt, igaz, ha a másik mérkőzésen Anglia nem kap ki, akkor Iránnak az egy pont is elég a legjobb 16 közé jutáshoz.

19:47
Íme, a kezdőcsapatok
19:44
Nagy csatát várnak az amerikaiak

A válogatott tagjai nem tudtak az akcióról, Gregg Berhalter pedig még vasárnap arról beszélt, hogy a mérkőzés kemény küzdelmet hoz majd, de nem a politika miatt, hanem azért, mert mindkét gárda a győzelemért és a továbbjutásért lép pályára.

"Azért akarsz harcolni, hogy továbbjuss, erről szól az egész" - jelentette ki a szakvezető, akinek tanítványai két ponttal állnak a harmadik helyen a hárompontos irániak mögött.

19:41
Feszült hangulatú meccsre van kilátás

Irán és az Egyesült Államok között hosszú ideje feszült a politikai viszony, így a sportban is rendre kiemelt figyelmet kap a két ország versenyzőinek, csapatainak egymás elleni küzdelme. A mindkét együttes számára sorsdöntő mérkőzés előtt az amerikai futballszövetség "gondoskodott róla", hogy a viszony ne enyhüljön, miután közösségi oldalain egy rövid ideig az iráni zászlót úgy jelenítette meg, hogy hiányzott belőle az ország címere. Az ázsiai ország szövetsége a nemzetközi szövetséghez (FIFA) fordult, az iráni kormány pedig határozottan tiltakozott az akció ellen, jelezve, hogy a címer eltüntetésével Allahot távolították el a zászlóból.

Az amerikai szövetség rövid idő után visszahelyezte a hivatalos iráni zászlót felületeire, az akciót pedig azzal magyarázta, hogy ezzel akarta jelezni: kiáll a nők jogaiért és támogatja az iráni tiltakozások résztvevőit, akik szeptember közepe, a 22 éves Mahsa Amini halála óta tüntetnek.

19:39
Köszöntjük Olvasóinkat!

A katari labdarúgó-világbajnokság B csoportjában kedd este 20 órától rendezik az al-Tumama Stadionban az Irán-Egyesült Államok mérkőzést, amelyen mindkét csapat számára a továbbjutás a cél. Tartsanak velünk!