Köszönjük a figyelmüket!

Szombaton folytatjuk, immár a nyolcaddöntőkkel! 16 órától Hollandia-USA, míg 20 órától Argentína-Ausztrália találkozót rendeznek. Várjuk önöket akkor is, addig pedig jó éjszakát!

90+9
Itt a vége!

Kamerun Aboubakar góljával 1-0-ra legyőzte Brazíliát. A brazilok így is csoportelsők, Kamerun pedig így is kiesett, mert a szerbeket 3-2-re legyőző Svájc jut tovább másodikként.

90+9
Mindent kihagynak a brazilok

Most Bruno Guimaraesről megy fölé a labda négy méterről.

90+2
Kiállítják a gólszerzőt

A boldog Aboubakar a mezét levetve ünnepel, és már volt egy sárgája, úgyhogy megkapja a következőt a pirossal együtt, amit széles mosollyal vesz tudomásul.

90+2
Vezet Kamerun!

Aboubakar a gólszerző, aki gyönyörűen csúsztat a bal alsóba egy beadás után.

0-1
90+1
Maratoni hosszabbítás vár ránk

Kilenc percet tesz a bíró a rendes játékidőre.

90
Ez helyzet volt

De Wooh szögletre menti Martinelli beadását.

89
Ez megint mi volt vajon?

Pedro fordul kapura, a védő elesik, a brazil játékos azonban a kapuval szemben állva a lelátóra lövi a labdát.

86
Még egy kameruni csere

Hadd játszon mindenki egy kicsit.

84
Ez önzőség volt

Raphinha beadása után Bruno Guimaraes rúgja kapura a labdát az ötösről, de, ha tovább engedi, akkor Everton ajtó-ablak helyzetben lőhetett volna.

81
Kameruni sárga lap

Aboubakar rántotta le pár méterrel a tizenhatos előtt a megiramodó Martinellit.

79
Cseréltek a brazilok

Még egy kicsit megpróbálják felpörgetni a támadásokat.

78
Egy kameruni lövés

Olivier Ntcham lőtt tizenhatról, de Ederson elvetődve biztosan fogta a labdát.

76
Már egy szöglet sem jön össze

Eddig sem volt sok, de az utóbbi jó tíz percben már végképp alig van lendület a brazil támadásokban.

72
Mindent túljátszanak a brazilok

Így aztán mindig odaér egy kameruni védő.

67
Everton szeretne tizenegyest

De nem kap, mert szabályosan szerelték a tizenhatoson belül, még, ha utána nehezen is állt talpra.

Dani Alvesnek kell bocsánatot kérnie

Ngamaleut rúgta fel a brazil cséká a félpályánál.

58
Antony lőtt

Epassy ütötte szögletre. A sarokrúgás után viszont a Bremerrel együtt felugró kameruni kapus csúnyán nekiesett a kapufának. Rövid ápolás után tudta folytatni a játékot.

56
Nagy védés a kameruni kapustól

Martinelli lövését védi Epassy, majd a szöglet után kijön egy labda a kapusról, de másodszor menteni tud.

Hármat cserélnek a brazilok

Telles helyére tehát érkezik Marquinhos.

53
Csere lesz hamarosan

Alex Telles ballagott le, Marquinhos pedig készülődik.

51
Veszélyes kameruni helyzet

Mbeumo lövése megy el Ederson kapuja előtt.

21:08
Esemény a másik oldalon

Freuler góljával ismét vezet Svájc Szerbia ellen, most éppen 3-2 az eredmény.

48
Alex Tellest kell ápolni

A brazil védő mászott fel Anguissa hátára, majd esett le onnan, nem csoda, hogy megütötte magát.

47
Jöhet egy kameruni szöglet

Bremerről ment ki a labda, nem lett belőle veszély.

46
Elkezdődött a második félidő

Kamerunnak lenne fontosabb, és valóban próbálnak is támadólag fellépni.

45+4
Vége az első félidőnek

Túloznának, ha azt mondanánk, hogy jó kis félidőn vagyunk túl, de bízunk az izgalmasabb folytatásan.

45+3
Ederson hatalmas védése

Egy balról átívelt labdát Mbeumo fejelt vissza a hosszú oldal felé, de Ederson látványos mozdulattal védte a földről felpattanó labdát.

45
Végre egy újabb lövés

Nem sok volt belőle, úgyhogy Martinelli próbálkozása eseményszámba ment. Epassy védett, a szöglet után Rodrygo lőhetett, nem sokkal ment a kapu mellé.

43
Antonynak hosszú a labda

Epassy él együtt a játékkal, és remekül jött ki a brazil támadó elé.

20:39

Nem ez volt a vb lejgobb szabadrúgása

Forrás: Getty Images/Richard Heathcote/Getty Images/Richard Heathcote
38
Végre egy kapura lövés

Jól alkalmazta a bíró az előnyszabályt, pedig Martinelli lábáról még a cipőt is letaposta Fai, így viszont Antony kerülhetett lövőhelyzetbe, de a kísérletét biztosan fogta Epassy.

20:34
Példát lehet venni a másik meccsről!

A 39. percben Dusan Vlahovics is betalál, íy Szerbia-Svájc 2-1, és a délszláv csapat áll továbjutásra.

34
Dani Alves tekert a kapu fölé

Nem sokkal, egy jó fél méterrel tekert balról jobb felső sarok fölé.

32
Újabb kameruni sárga lap

Fai kapja, most ő rúgta fel a kapu felé sprintelő Rodrygót.

30
Semmi nem lett a szabadrúgásból

Óriási kupaktanács után Rodrygo lőtt a sorfalba.

29
Sárga lap a bukatásért

Kunde kapja Rodrygo iménti felvágásáért.

28
Brazil szabadrúgás jöhet

Kunde buktatja háturól Rodrygót 24 méterre a kameruni kaputól.

20:27
A másik meccsen zajlik az élet

Shaqiri után Mitrovics is betalál, így 25 perc után Svájc-Szerbia 1-1.

20:25
Neymar a lelátón
24
Dani Alves marad lent

A brazil csapatkapitányba hátulról rúgott bele egy kameruni, de nincs nagy baj, folytatja a veterán védő.

22
Fred próbálta Richarlisont másolni

De az ő félfordulatból leadott lövésébe belepiszkáltak, így jócskán a kapu fölé szállt.

20
Kameruni lehetőség

Choupou Moting cselezte be magát a brazil tizenhatosra, felszabadítottak a védők, de visszakerült a labda Kamerunhoz, a Bayern csatára, megint megindult, jól tett középre balról, de Ederson el tudta ütni a labdát.

17
Brazil szöglet

De csak a kameruni védőknek jó, akik ki is fejelik, majd kapnak egy szabadrúgást.

14
Az első óriási helyzet

Antony beadása után Martinelli fejelt, Epassy ütötte a léc fölé a labdát.

11
Kapura ment, de nem volt kapura lövés

Dani Alves lábáról perdült magasra a labda, ami végül Epassy kapus ölében kötött ki.

10
Egyelőre nem brillíroznak a brazilok

Kicsit akadozik a gépezet, konkrétan az első perc támadása óta nem láttunk brazil akciót.

7
Újabb sárga lap

Ezúttal brazil oldalon, Eder Militao kapja.

6
Itt a meccs első sárgája

Tolo kapta Antony hátulról történő felrúgásáért.

4
Letámad kamerun

Most éppen Dani Alves veszít labdát.

2
Itt az első brazil helyzet

Martinelli beadása után nem jut lövéshez a társ, és felszabadít a kameruni védelem.

1
Kezdődik a mérkőzés

A brazilok indítják a játékot.

19:56
Kameruntól óriási bravúr lenne a továbbjutás

Csak akkor juthatnak tovább, ha legyőzik Brazíliát, és közben Szerbia nem veri meg Svájcot úgy, hogy a gólkülönbsége jobbá váljon, mint az afrikaiaké.

19:29
Mutatjuk a kameruni kezdőt is
19:27
Sok a sérült a braziloknál

Neymar, Danilo és Alex Sandro is sérült, sőt állítólag többeknél is lázas betegség ütötte fel a fejét a napokban.

Neymar talán a nyolcaddöntőben már bevethető lesz

Forrás: AFP/Adrian Dennis
19:26
Lássuk, mire képes a brazil B csapat

Ez lesz a kezdő, ami csak brazil szemmel nézve tartalékos, mert sok helyen elfogadnák ezt:

19:25
A legfontosabb kérdés szinte már el is dőlt

Brazília - ha csak csoda nem történik - megnyerte a G csoportot:

19:23
Köszöntjük önöket ismét!

Jöjjön az utolsó két csoportmérkőzés! Ezen a felületen a Brazília-Kamerun meccset követjük majd.