Élő
Frissítés
Főbb események
120

A marokkóiak ezzel bejutottak a negyeddöntőbe, ahol a Portugália-Svájc összecsapás győztesével fognak játszani.

120

Hakimi lába nem remegett meg, Simón jobbra vetődött a labda a léc alá vágott. 3-0

120

Ez hihetetlen, a spanyol Busquets lövését is kivédte Bunu kapus.

120

A spanyol Unai Simón is védeni tud, Benun bal alsóba tartó lövését fogta meg.

120

Carlos Soler lövését kivédte Bunu. Továbbra is kettővel mennek a marokkóiak!

120

A marokkóiaknál Zijes félmagasan a kapu közepébe bombázott. 2-0

120

Sarabia a kapufára bombázza a labdát, lépéselőnyben Marokkó!

120

Sabbiri nagyon magabiztosan lőtte be a labdát a jobb alsóba, Unai Simón a másik irányba vetődött. 1-0

120

Marokkó kezdi a párbajt.

120+3

Itt a mérkőzés vége. Jöhet a világbajnokság második 11-es párbaja.

120+3
Spanyol kapufa

Egy szépen kijátszott helyzet után Sarabia érkezett a hosszún és éles szögből kapura lőtt, pechjére a jobb kapufát találta el, onnan megpattanva az oldalvonalon keresztül hagyta el a pályát a labda.

18:31

Seddira egyedül eldönthette volna a meccset

Forrás: AFP/Kirill Kudryavtsev
120

Marokkó is cserél még a végén: Benun váltja Unahit.

118

Sarabia be, Nico Williams le.

118
Jöhetnek a 11-esek?

Továbbra sem találják egymáson a fogást a csapatok.

115
Seddira menybe mehetett volna

A marokkói támadó megint egy az egyben vezethette kapura a lapdát, de lövés helyett, a spanyol védők beérték és szerélték.

113
Szaissz visszajött a pályára

A marokkói védő egy kötéssel a combján tudta folytatni a játékot.

18:23

Marcos Llorente próbálja megszerezni a labdát

Forrás: AFP/Jack Guez
112

Szaissz ápolása miatt áll most a játék, a marokkói játékos combja húzodott meg.

108

A spanyoloknál van a labda a marokkói térfélen.

106

Elkezdődött a hosszabbítás második félideje. Szabiri egyből kapura lőtt a középkezdésből, de a labda a jócskán fölé szállt.

105+1

Vége a hosszabbítás első félidejének.

105
Marokkói ziccer

Unahi passza után Seddira került ziccerbe, de Unai Simón bravúrral védett ballal.

103

Rodri unta meg a spanyolok gurigázgatását és mintegy 35 méterre a marokkói kaputól bombázott jócskán fölé.

100

Érezhetően a marokkóiak már fáradnak, de továbbra is hősiesen védekeznek.

98
Luis Enrique meg akarja nyerni a meccset

Védő helyett támadót küld be a spanyol kapitány, Jordi Alba helyére Balde áll be.

95

Seddira a fél pályáról vezethette kapura a lapbát, ám annyira lelassult, hogy Laporte végül könnyedén szerelte a tizenhatosnál, de amúgyis lesről indult.

92

A spanyolok számára nem újdonság a hosszabbítás, a legutóbbi öt egyenes kieséses szakaszban lejátszott meccsük ugyanis a ráadás után dőlt el.

91

Elkezdődött a hosszabbítás.

90+5

Vége a rendes játékidőnek, jöhet a 2x15 perces hosszabbítás.

90+5

Dani Olmo szabadrúgásába senki sem ért bele a 16-oson belül, a kapus bravúrral tolta ki a labdát.

90+2
A japán-horvát meccs után ismét jön a hosszabbítás?

A spanyolok támadnak, a marokkóiak hősiesen védekeznek a rendes játékidő végén.

17:49

A marokkói szövetségi kapitány, Walid Regragui láthatóan ideges

Forrás: AFP/Glyn Kirk
90+1

Morata az égbe fejelte a labdát egy szabadrúgás után.

90

Szaissz kapott sárga lapot reklamálásért.

90

Öt perc lesz a hosszabbítás.

89

Moratát passza után Williams lövését blokkolták a marokkói védők.

86

Az alapvonalról visszafejelt labdát Seddira félfordulatból lőtte a kapu mellé. Nem volt veszélytelen.

17:43

A megsérült Aguerd biceg le a pályáról

Forrás: Getty Images/GETTY IMAGES/Alexander HassensteinGetty Images
84
Agerd megsérült, ő sem folytathatja

el-Jamik áll be a megsérült Agerd helyére.

78

Jordi Alba beadása után Dani Olmo lőtt kapásból, de csúnyán kapu fölé.

77

Laporte kapta a meccs első sárga lapját, amiért buktatta Hakimit.

76
Spanyol csere

Nico Williams be, Ferrán Torres le.

17:26
Eldugják a labdát a spanyolok

Nyomasztó fölényben Spanyolország, 74%-ban van náluk a labda és hosszú percek óta nem ért labdához egyetlen marokkói játékos sem.

68

A spanyolok most beszorítják a marokkóiakat, passzolgatnak a tizenhatos előterénél, de lövésig nem tudnak eljutni.

62

A középpályán gyűrik egymást a csapatok, sok az apró fault. Most Jordi Albát kell ápolni.

17:13

A marokkóiak eddig jól helytállnak

Forrás: Getty Images/Getty Images/Richard Heathcote
55

Egy spanyol szabadrúgást Asensio gurított le Dani Olmohoz, aki éles szögből nagy erővel lőtt kapura, de Bunu védeni tudott.

17:09

A marokkói Bufal eddig a legkreatívabb játékos a pályán, öt sikeres cselt hajtott végre az első félidőben, ez több, mint a másik 21 játékos összes sikeres csele.

47

Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

46

Elkezdődött a második félidő.

17:01

Érkeznek a csapatok a pályára. Hamarosan kezdődik a folytatás.

16:59

Marokkói szépségek a lelátón

Forrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Salih Zeki Fazlioglu
16:54

Asensio 25 perc 56 másodpercnél oldalhálóba lőtt labdája a legkésőbbi első spanyol lövés világbajnoki mérkőzéseken 1966. július 13-a óta.

16:50
Ennél több kell

Spanyolok 69%-ban birtokolták a labdát az első félidőben, de csak egyszer lőttek kapura, míg a marokkóiak háromszor, de csak egy lövés talált kaput. Egyik csapat sem mert igazán kockáztatni, így kiegyenlített mérkőzést láthattunk.

45+1

Vége az első félidőnek.

45

Egy perc a hosszabbítás.

42
A félidő hajrája Marokkóé

Bufal beadása után Agerd fejelt hét méterről kapu fölé.

40

Továbbra sem igazán találják a spanyolok az ellenszert a szervezett marokkói védelemmel szemben.

16:36

Az argentin Fernando Rapallini már vezetett meccset a mostani vb-n Marokkónak, akkor Horvátország ellen gól nélküli döntetlen született a csoportmérkőzésen.

33
Az első kaput eltalált lövés

Mazraoui 25 méterről vette célba a spanyolok kapuját, Unai Simón azonban könnyedén fogta a középre tartó labdát.

16:29

Az argentin Fernando Rapallini kézben tartja a meccset

27
Spanyol helyzet

Asensio kapott mesteri labdát Albától, ám hat méterről csak az oldalhálót találta el.

26

Gavi találta el a felső lécet, majd Ferran Torres lövését bravúrral védte a kapus, ám Torres már lesen volt.

24

Továbbra is a spanyoloknál van többet a labda, viszont kapura lövésük csak a marokkóiaknak volt - igaz, az sem talált kaput.

16:18

18 évesen és 123 naposan a spanyolok tehetsége, Gavi lett Pelé óta a legfiatalabb kezdőjátékos a vb egyenes kiesés szakaszát figyelembe véve. A brazilok legendája az 1958-as döntőben 17 évesen és 249 naposan volt kezdő.

Gavi és Luis Enrique szövetségi kapitány

16:13

Egyelőre ismerkednek egymással a csapatok

12

Hakimi végzett el 20 méteről egy szabadrúgást, a labda azonban a felső léc fölött csapódott le.

11

Már volt három komolyabb belépő, de az argentin Fernando Rapallini játékvezető kézben tartja a meccset, még nem osztott ki egyetlen lapot sem.

9

A spanyolok jól forgatják a játékot, passzolgatnak a marokkóiak térfelén, de helyzetet még nem tudtak kialakítani.

16:06

A marokkói szurkolók szinte hazai pályát teremtettek a stadionban

Forrás: Getty Images/2022 Alex Livesey - Danehouse/Alex Livesey
3

Egyelőre a spanyolok birtokolják többet a labdát, de a marokkói kapuig még nem tudtak eljutni.

1

Elkezdődött a meccs, a spanyolok indították útjára a labdát.

15:56

Egy csinos marokkói szurkoló a meccs előtt

Forrás: MTI/EPA/Neil Hall
15:54

A játékosok már a pályán, szólnak a hímnuszok. Hamarosan kezdődik a meccs!

15:46
Egy kis örökmérleg

A két csapat eddig háromszor csapott össze, az 1961-es világbajnoki pótselejtezőn idegenben és otthon is a spanyolok győztek (1-0 és 3-2), míg a négy évvel ezelőtti, oroszországi vb-n a B csoportban 2-2-es döntetlent játszottak egymással.

15:42

Íme, a kezdőcsapatok:

15:39
Nem vár könnyű feladat a spanyolokra

Papíron a Luis Enrique szövetségi kapitány által irányított európai együttes az esélyes a legjobb nyolc közé kerülésre, az afrikai rivális azonban a csoportkörben "totógyilkos" meccseken előbb gól nélküli döntetlent játszott az előző vb-n ezüstérmes horvátokkal, majd a katari torna egyik legnagyobb meglepetést okozva 2-0-ra verte a 2018-ban bronzérmes belga csapatot.

Marokkó ennek is köszönhetően megnyerte a csoportját, s bár kaphatta volna ellenfélnek a japánokat is az E jelű négyesből, végül az ázsiaiak ott csoportgyőztesként végeztek, így a 2010-ben világbajnok spanyolokon át vezet az út a negyeddöntőbe Walid Regragui tanítványai számára.

A spanyolok a Costa Rica elleni 7-0 után nem bírtak a németekkel (1-1), majd utolsó csoportmeccsüket elbukták a japánokkal szemben (1-2). Azután a találkozó után Luis Enrique hangot is adott a nemtetszésének, és érzékeltette, hogy a futballistáitól többet vár a nyolcaddöntőben.

15:35

Köszöntjük Olvasóinkat!

A katari labdarúgó-világbajnokság utolsó előtti nyolcaddöntőjében kedd délután 16 órától az Egyetemvárosi Stadionban rendezik a Marokkó-Spanyolország mérkőzést. Tartsanak velünk!