Főbb események
22:57

Az argentinok az elődöntőben a horvátokkal játszanak majd jövő kedden.

120

Az argentinok utolsó tizenegyeséhez Lautaro Martínez érkezett, aki a kapu jobb olalába lőtt, ezzel az argentinok 4-3-re megnyerték a tizenegyespárbajt és bejutottak a legjobb négy közé.

120

Az ötödik holland holland tizenegyest Luuk De Jong végezte el, aki a kapu közepébe gurított, 3-3.

120

A negyedik argentin tizenegyest Enzo Fernandez lőtte, aki a jobb alsó mellé lőtt, 2-3.

120

A negyedik holland tizenegyest Weghorst lőtte, aki a jobb alsóba lőtt a balra vetődő Martínez mellett, 2-3.

120

A harmadik argentin lövő Gonzalo Montiel, aki belsőval a kapu bal oldalába lőtt a jobbra vetődő Noppert mellett, 1-3.

120

A harmadik holland tizenegyeshez Koopmeiners érkezett, aki a kapu bal oldalába bombázott, 1-2.

120

A második argentin lövő Paredes, aki kőkeményen a kapu jobb oldalába lőtt, 0-2.

120

A második holland lövő Berguis, akinek a balra tartó félmagas lövését Martínez védte.

120

Az argentinoknál Messi érkezik elsőnek, higgadtan a kapu jobb oldalába gurított a balra vetődő Noppert mellett, 0-1!

120

Virgil van Dijk érkezik az első körben, a jobbra tartó lövését Martínez védeni tudta.

120

A hollandok kezdenek!

120

Messi és Van Dijk a kezdőkörben, választ a két csapatkapitány.

120+1

Itt a vége, jöhet a tizenegyespárbaj. Az argentinok jobban játszottak, több helyzetük volt, de ha nem jutnak tovább, csak magukat okolhatják majd.

120+1
Kapufa!

A szöglet után Enzo Fernandez kapott egy visszatett labdát, a 18 méteres bombája a jobb alsó kapufán csattant.

120

Di Maria megint kapura csavarta a szögletet, Noppert óriási védett.

120

Messi kapott egy átadást, kapura tört, majd 19 méterről lőtt, de megpattant a lövése és szöglet lett.

119

Lautaro Martínez kapott egy átadást, kapura fordult, de a 15 méteres lövését Noppert védte.

118

Lang balról belőtt labdájára Berghuis érkezett a hosszú, de Martínez jól mozdult ki, és megszerezte a labdát a holland támadó elől.

116

Di Maria bal oldali szögletét Pezzella fejelte fölé.

116

Enzo Fernandez 18 méteres lövése megpattant, de majdnem átpördült Noppert felett.

114
Lautaro a negatív hős?

Megnyerhették volna a meccset az argentinok. Egy jobbról belőtt labdát Lautaro Martínez lőtt kapura nyolc méterről, de pont Van Dijk mellét találta telibe.

113

Cseréltek a hollandok. Gakpo helyére Lang érkezett.

113

Frenkie De Jong szabadrúgására Luuk De Jong érkezett a hosszún, kapásból lőtt, de a labdája elakadt a blokkban.

112

Pezzella csúszott rá keményen Gakpóra, sárga lap. Elképesztő, ami itt megy.

111

Cserélnek az argentinok. Lisandro Martínez helyére Di Maria érkezett

109

Montiel kapott sárga lapot reklamálásért, ez is sárga. A 14-nél járunk.

108

Nathan Ake és Frenkie De Jong figyelnek Messire

Forrás: AFP/Antonin Thuillier
107

Messi szögletét Noppert húzta le.

106

Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.

105+1

Vége a hosszabbítás első félidejének.

104

Messi benyesett szabadrúgásáról Otamendi néhány centivel maradt le.

101

Timber tarolta tartotta fel Messit, a hollandnak van egy sárgája, de úgy tűnik, a játékvezető megkegyelmez neki.

99

Luuk De Jong harcolt ki szabadrúgást 23 méterre a kaputól.

96

Hat perce tart a hosszabbítás, a hollandok most nyugodtan tartják a labdát, pedig a pszichológia fölny biztosan náluk van.

94

Egy felfejelt labdát Messi próbált meg kapura húzni, de nem találta el jól a labdával.

93

A csereként beállt Wout Weghorst mentette meg a holland csapatot

Forrás: AFP/Alberto Pizzoli
91

A hollandok kezdték a hosszabbítást.

91

A már lecserélt Bergwijn kapott sárgát egy kakaskodás miatt.

90+13

Itt a vége, jöhet a hosszabbítás. Micsoda meccs lett belőle.

90+11
Elképesztő figura

A szabadrúgást nem ellőtték a hollandok, hanem begurították a sorfal mellett álló Weghorstnak, aki átvette, és hét méterről a bal alsóba lőtt.

2-2
90+11

Messi is kireklamált egy sárgát.

90+10

Weghorstot borították fel a tizenhatos előtt, 20-ról lőhetnek szabadot a hollandok.

90+8

Berghuis teljesen tiszta szerelését lefújta a jtékvezető, pacsiznak az argentinok, mert ezzel is telik az idő.

90+7

Egy felívlet labdát Luuk de Jong fejelt le, de nem érkezett egy társa sem.

90+6

Gakpo beadása után De Jong lökött a tizenhatoson belül, kifelé rúgnak az argentinok.

90+3

Van Dijk is kapott egy sárgát kakaskodásért.

90+3

Összefejelt két argentin játékos, Lisandro Martínez a földön, ezért áll a játék.

90+3

Berghuis a sorfalba bombázta a labdát.

90+1

Gakpót rúgták fel az argentin kapu előtt, 19 méterről jöhetnek a hollandok.

90

Tíz perc lesz a hosszabbítás, ha hihetünk a játékvezetőnek.

89

Az eset után a holland kispadról berohantak a pályára és óriási tömegjelent alakult ki, mindenki paredes fejét követelte.

89
Tömegverekedés

Aké kapott egy hatalmasat Paredestől, sárga lap.

88

Berghuis rúgott oda Messinek, sárga lap.

85

Egy felívelt labdát De Jong fejelt le Berguisnak, aki 11 méterről bombázott, de a lövése az oldalhálóban kötött ki.

84

A sárga lapos Weghorts tarolta le Messit, a játékvezető most sem nagyon érzi az újabb lapot.

83

Szépítettek a hollandok. Egy jobb oldali beadásra Weghorst érkezett a rövid oldalon, és a csúsztatott fejese a jobb alsóban kötött ki.

1-2
82

Cserélnek az argentinok. Julialn Alvarez helyére Lautaro Martínez érkezett.

81

Paredes tarolta le Cody Gakpót, ez nem sárga. Azt ezen a meccsen csak a kispadon reklamálók kapnak.

79

Messivel nem bírnak a hollandok

78

A hollandok is cseréltek. Depay helyére az első félidőben a kispadon sárga lapot kapó Weghorst érkezett.

78

Romero helyén pedig Pezzella folytatja.

78

Cserélnek az argentinok. Acuna hely Taglafico érkezik.

76

Erre megint órási szügség volt Antonio Mateu Lahoztól.

76

...és Memphis Depay is sárgát kapott.

76

Lisandro Martínez...

75

Volt egy kis kakaskodás a tizenhatoson belül, semmi extra. De a játékvezető úgy érzi, megint neki kell szereplni.

73

Messi állt a labda mögé, és a kapu bal oldalába lőtt, Noppert pedig középen maradt.

0-2
71

Tizenegyest kapott Argentína. Acuna ment el a jobb oldalon, megtolta Dumfries mellett, aki elhúzta a lábát.

69

A hollandoknak még nem volt kaput eltaláló lövése a meccsem.

68

Ilyen veszélyesen csapódott Messi szabadrúgása

Forrás: AFP/Manan Vatsyayana
66

Az argentinok is cserélnek. De Paul helyére Paredes érkezett.

65

Van Gaal kockáztat. A balhátvéd Blind helyett a középcsatár Luuk De Jongot küldte pályára.

64

A hollandok egyelőre nem bírnak az aregntinokkal

63

Messi 18 méteres szabadrúgása centikkel kerülte el a bal felső sarkot.

61

Egy labdavesztés után Messi indult meg a holland kapu felé, Van Dijk pedig a tizenhatos előtt lebirkózta. Remek helyről lőhetnek szabadrúgást az argentinok.

59

Egy holland labdavesztés után Messi vette át a labdát, elképesztő labdát tálalt Juliean Alvareznek, aki egyedül tört kapura, de lepasszolta a labdát a jobbján érkező Molinának, aki viszont egy hajszállal lemaradt az átadásról.

57

A hollandok egyre feljebb tolják a védekezésüket, de a támadásaik teljesen veszélytelenek. Óriási területek vannak mögöttük, így minden labdavesztés maga az életveszély.

54

A hollandok totálisan ötlettelenül gurigáznak a saját térfelükön, és amikor megpróbálnak feljebb jönni, mindig elveszítik a labdát.

51

De Paul akarta kiugratni Messit, de Noppert együttélt a játékkal és kivetődött a labdára.

51

Az argentinok nagyon jól védekeznek, a hollandok egyelőr teljesen ötlettelenek.

50

Gakpo jobb oldali beadását Martínez húzta le középen.

49

A hollandok most lassan építkeznek hátulról.

47

Messi átadása után Acuna tekert balról középre, de Timber blokkolta a labdát és szögletre mentett.

46

Elkezdődött a második félidő.

46

Bergweijn helyére pedig Berguis érkezett.

46

A szünetben kettőt cserélnek a hollandok. De Roon helyére Koopmeiners érkezett.

20:57
Messi Pelé előtt

Lionel Messi öt gólpasszt adott a világbajnokság egyenes kieséses szakaszában. Amióta az Opta rendelkezik vb-gólpasszok statisztikáival (1966-tól), ez a legtöbb, amit az egyenes kieséses szakaszban adott egy játékos. Eddig Pelé állt az élen négy gólpasszal.

20:56

A hollandok az első félidőben 57%-ban birtokolták a labdát, de kaput eltaláló lövésük nem volt.

45+6

Vége az első félidőnek. A játék színvonala nem a legmagasabb, de Lionel Messi elképesztő gólpassza talán kárpótol minket, és bízhatunk benne, hogy a folytatásban ennél jobb meccset láthatunk majd.

45+3

Elképesztő az a szereplés, amit a játékvezető előad. Most a hollandok kispados csatára, Wout Weghorst kapott sárga lapot reklamálásért.

45+2

Így ünnepelték az argentinok Nahuel Molina gólját

45+1

Öt perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

45+1

Gakpo kapu elé belőtt szabadrúgása után Aké terült el a tizenhatoson belül, de nincs tizenegyes.

45

Romero kapott sárga lapot kezezésért.

43

Acuna is sárgát kapott, így az argentin védő biztosan kihagyja majd az elődöntőt, ha továbbjut az argentin csapat.

43

Dumfrist rúgták fel az argentin kapu előtt, Timber pedig odament kakaskodni.

40

Messi vett át egy labdát a kapunak háttal, Aké ölében befordult majd 13 méterről lőtt, de pont Noppert kezébe ment a labda.

39

A hollandok továbbra is türelmesen passzolgatnak a térfelükön, de előre nem nagyon tudnak jönni.

37

A 24 éves Nahuel Molinának ez a 25. válogatott mérkőzése, és ez volt az első gólja az argentin válogatottban.

35
Messi varázsolt!

Messi kapott labdát a holland térfél közepén, kapura tört, majd öt védő között elképesztő labdát adott Molinának, aki ziccerbe került és Noppert mellett a jobb alsó sarokba lőtt.

0-1
33

Az első lövése a mérkőzésen. Egy argentin kontra végén Julan Alverez készítette le a labdát Rodrigo De Paulnak, az argentin középpályás 18 méterről a középen álló Noppert kezébe lőtt.

31

Antonio Mateu Lahoz játékvezető most az argentin csapat másodedzőjét, Walter Samuel díjazta egy sárga lappal. A spanyol bíró a La Liga meccseken is állanódan nevetség tárgya, most sem hazudtolja meg önmagát.

30

Fél óra telt el a meccsből, a hollandok valamivel jobban futballoznak, de bravúrt még nem kellett bemutatnia az argentinok kapusának.

27

Cristian Romero hátulról csúszott rá Steven Bergwijnre

Forrás: AFP/Juan Mabromata
26

A hollandok 60%-ban birtokolják a labdát.

24

Depay és Bergwijn összejátéka után az utóbbi került lövőhelyzetbe, de a 17 méteres lövése jócskán elkerülte az argentin kaput.

22

Messi kapott labdát, majd 23 méterről megkísérelt egy lövést, de a bombája méterekkel elkerülte a holland kaput.

22

Jurrien Timber és Julian Alvarez harcolnak a labdáért

20

Antonio Mateu Lahoz most az argentin kispadon helyet foglaló Ángel Di Mariát fegyelmezi. A spanyol bíró kissé túljátssza a szerepét.

18

Timber kiugratására Bergwijn startolt rá, de a kapujából kivetődő Emiliano Martínez begyűjtötte a labdát.

17

Lionel Messi és Frenkie De Jong párharca

16

Depay bal oldali beadását Timber fejelte el a hosszú oldalon, a középen érkező Blind azonban nem érte el a labdát.

14

Romeo kaszálta el hátulról Bergwijnt, Antonio Mateu Lahoz játékvezető a sárga lap kiosztása helyett inkább szerepelt kicsit, és megpróbálta szavakkal fegyelmezni az argentint.

13

De Paul jobb oldali beadását Noppert húzta le.

12

Az argentin szurkolók transzparense, amin Lionel Messiés Diego Maradona szerepel

10

Molina kapott indítást a jobb szélen, középre lőtt, de Van Dijk megint jó helyen volt és kifejelte a labdát.

9

A holland kapus, Andries Noppert kapott egy hazaadás, addig dédelgette a labdát, amíg Julian Alverez kis híján leszerelte, de végül megúszta.

7

Hét perc telt el a meccsből. Nagyon érződik, hogy mindkét csapat tisztelti a másikat, egyik fél sem akar rohanni.

5

Egy labdavesztés után kontrázhattak az argentinok, végül De Paul lőtt 17 méterről, de a lövését Aké blokkolta.

4

Egy csinos holland szurkoló a lelátón

Forrás: Getty Images/Amin Mohammad Jamali
3

Molina kapott indítást a bal szélen, a középre lőtt labdájával Messit kereste, de Van Dijk olvasta a szándékot is kivágta a labdát.

2

Egyelőre a hollandok birtokoljá a labdát, az argentinok visszahúzódnak.

1

A hollandok kezdték a meccset.

19:54
A kezdőcsapatok:

Hollandia: Noppert - Timber, Van Dijk, Aké - Dumfries, De Roon, De Jong, Blind - Gakpo, Bergwijn, Depay.

Argentína: E. Martínez - Romero, Otamendi, L. Martínez - Acuna, De Paul, Mac Allister, Fernández, Molina - Alvárez, Messi.

19:53

A találkozónak pikantériát ad, hogy Louis Van Gaal találkozhat Ángel Di Mariával. A ballábas argentin szélső korábban pályafutása legrosszabb edzőjének nevezte a holland szakembert.

Van Gaal és Di Maria az Old Traffordon

Forrás: DPPI via AFP/Paul Greenwood

A legrosszabb edzőnek nevezett, akivel dolga volt? Azon kevesek köz tartozik, akik ezt gondolják rólam. Igazán sajnálom, és szomorú dolognak tartom, hogy ezt mondta. Memphis Depaynak is el kellett viselnie Manchesterben, de most már olyan viszonyban vagyunk, hogy szájon csókoljuk egymást.
Persze nem kell szó szerint érteni, csak azt akartam érzékeltetni, hogy ilyen is lehet az edző-játékos viszony" – mondta Van Gaal, aki 2015 és 2016 között dolgozott együtt Depay-jal a Manchester Unitednál.

19:50

Az argentin válogatott kétséget kizáróan függ a hétszeres aranylabdás Lionel Messitől, aki pályafutása 24. vb-mérkőzésére készül, ezzel egy találkozóra közelítené meg az örökrangsort vezető német Lothar Matthäust. Ugyanakkor amint az ellenfél csapatkapitánya, Virgil van Dijk kiemelte: a holland válogatott nem ellene, hanem Argentína ellen lép pályára.

Virgil van Dijk nagyot csatázhat majd Messivel

Cristiano Ronaldo mellett az elmúlt évtizedek egyik legjobb játékosa a világon. Ő vezeti Argentínát, mindannyian tudjuk, hogy mire képes, ugyanakkor több jó játékos is van a csapatukban, aki a különbséget jelentheti, akikre oda kell figyelni, és mi ezt is fogjuk tenni" - fejtette ki a holland védelem oszlopos tagja, aki hangsúlyozta, hogy minden eshetőségre, így a tizenegyespárbajra is felkészültek.

19:47

A holland csapat legutóbb a tavalyi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében szenvedett vereséget: Budapesten, a Puskás Arénában 2-0-ra kapott ki a cseh válogatottól. Azóta 19 mérkőzést vívott meg veretlenül, közte a teljes vb-kvalifikációs sorozatot, s eddig a katari tornán sem talált legyőzőre.

Louis Van Gaal csapata több mint egy éve veretlen

Forrás: AFP/Adrian Dennis
19:44
Holland fölény az örökmérlegben

A két csapat minden mérkőzést tekintve eddig kilencszer találkozott egymással, négy holland és három argentin siker mellett két döntetlen született.

19:42

Négy éve az oroszországi világbajnokságról lemaradtak a hollandok, előtte viszont 2010-ben csupán a finálé hosszabbításában maradtak alul a spanyolokkal szemben, 2014-ben pedig a házigazda brazilok elől kaparintották meg a bronzot.

Messi nyolc évvel ezelőtt a hollandok elleni elődöntőben

Forrás: Getty Images/2014 Getty Images/Ronald Martinez

Utóbbi tornán a Lionel Messi vezette argentinok az elődöntőben gól nélküli döntetlen után tizenegyesekkel győzték le Hollandiát, aztán a fináléban hosszabbítás után kaptak ki a németektől.