Élő
Frissítés
Főbb események
18:49

A horvátok a legutóbbi kilenc egyenes kieséses szakaszban rendezett mérkőzéséből nyolcat hosszabbítás után nyertek meg, egyedül a 2018-as vb-döntőt bukták el rendes játékidőben.

120

A brazilok negyedik lövője Marquinhos, aki telibe lőtte a jobb kapufát, ezzel kiesett a brazil válogatott, a horvát csapat pedig újabb tizenegyespárbajt nyert meg.

120

A horvátok negyedik lövője Mislav Orsic, aki kőkeményen a jobb alsóba lőtt, 4-2.

120

A brazilok harmadik lövője Pedro, aki némi topogás után a kapu közepébe passzolt, 3-2.

120

A horvátok harmadik lövője Luka Modric, aki jobb alsóba lőtt  a balra vetődő Alisson helyére, 3-1.

120

A brazilok második lövője Casemiro, aki kőkeményen a kapu jobb oldalába bombázott, 2-1.

120

A horvátoktól másodjára Majer érkezett, és ő is a kapu közepébe lőtt, 2-0!

120

A braziloktól Rodrígo jött és a balra tartó lövését Livakovic kiütötte.

120

A horvátoktól Nikola Vlasic érkezett, és a kapu közepébe lőtt, 1-0!

18:39

Úgy tűnik, a horvátok fogják kezdeni a lövést.

18:38

Thiago Silva és Luka Modric választanak térfelet a kezdőkörben.

18:38

Ölelkeznek a brazilok, hamarosan kezdődik a 11-es párbaj.

120+2

Itt a vége. A brazilok Neymar góljával megszerezték a vezetést a hosszabbításban, de nem tudták kihúzni a végéig, mert Petkovic 117. percben lőtt góljával egyenlítettek a horvátok, és újra elvittek egy egyenes kieséses meccset a 11-es párbajig.

120+2

A szabadrúgás után lecsorgott a labda, pont Casemiro elé, aki hat méterről lőhetett, de Livakovic megint bravúrral védett.

120+1

Antony kevergetett a bal szélen, jött Perisic és szó szerint kirúgta a pályáról.

120

Majer lőtt 30 méterről, a bombája elkerülte a kapu bal oldalát.

120

Bruno Petkovic lövésével egyenlítettek a horvátok

Forrás: Getty Images/Lars Baron
119

Neymar ütközött Lovrennel, Neymar görcsöt kapott.

117
Itt a dráma!

Egyenlített a horvát válogatott. Orsic kapott labdát a bal szélen, betört a tizenhatoson belül, visszajátszott a szemből érkező Petkovicnak, aki 15 méterről lőtt, a labda megpattant Marquinhoson, így pedig Alissonnak esélye sem volt elérnie a jobbra tartó labdát.

1-1
114

Megint cseréltek a horvátok. Brozovic helyére Orsic érkezett.

112

Neymar 14 hónap után lőtt ismét akciógól a brazil-válogatottban.

112

Budimir ütközött Thiago Silvával, földön a brazil csapatkapitány.

110

Cserélnek a horvátok. Sosa helyére Budimir érkezett.

109

Perisic bal oldali beadására Petkovic érkezett, de nem érte el a labdát.

108

Most a horvátok váltottak sebességet, de helyzetbe még nem tudtak kerülni.

108

Neymar az első akciógólját lőtte a vb-n

Forrás: Getty Images/Justin Setterfield
106

Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.

106

Paquetát pedig Fred váltotta.

106

A brazilok kettőt cserélnek. Danilo helyére Alex Sandro jött.

106

Cseréltek a horvátok. Kovacic helyére Majer jött.

105+3

Vége a hosszabbítás első félidejének.

105+1
Gyönyörű góllal vezetnek a brazilok!

Neymar passzolta fel a labdát Paquetára, aki azonnal visszatette neki üres területbe, Neymar kilépett, rávezette a labdát Livakovicra, kicselezte majd éles szögből a léc alá lőtt.

0-1
105

Danilo kapott egy átadást, 22 méterről lőtt, de kis híján kirúgta a labdát a stadionból.

103

Petkovic csinált meg a brazilok tizenhatosa előtt egy gyönyörű cselt, lövése helyett lekészítette a lendületből érkező Brozovicnak, aki 16 méterről kapu fölé lőtt.

101

Egy jobb oldali beadást Pedro próbált egy félollós mozdulattal kapura küldeni, de annyira rosszul találta el a labdát, de az Livakovic kezébe csorgott.

99

Rodrygo ment el a bal szélen, élesen középre lőtt, de az érkező Paqueta lemaradt a labdáról.

98

Marquinhos lerántása Luka Modriccsal szemben

Forrás: Getty Images/Matthew Ashton
97

Az utóbbi percekben egy kapuznak a brazilok, de a horvátok rendkívül szűken tömörülnek a tizenhatos előtt.

95

Antony adott egy hatalmas kötényt Sosának, a horvát pedig fellökte, de nem kapott sárgát.

94

Ivana Knöll sokszor komolyabb látványosságokat nyújt, mint a meccs

Forrás: Brazil Photo Press via AFP/BRAZIL PHOTO PRESS/William Volcov
92

Egy jobb oldali szögletre Pedro érkezett a rövid oldalon, de a fejesét nem tudta kapura irányítani.

91

A brazilok kezdték a hosszabbítás első félidejét.

90+4

Itt a rendes játék idő vége. Jöhet a hosszabbítás.

90+4

Antony indult meg a jobb szélen, befelé cselezett majd 21 méterről lőtt, de pont Livakovic kezébe ment.

90+3

Ivana Knöll is készül a hosszabbításra

Forrás: Getty Images/MB Media
90+1

Négy perc lesz a hosszabbítás.

90

A rendes játékidő utolsó percében járunk.

86

Egy brazil kontra végén Militao lőhetett 15 méterről, de a lövése megpattant egy védőn.

84

Cseréltek a brazilok. Richarlison helyére Pedro érkezett.

82

Paqueta beadását Richarlison fejelte el, de a fejese elment a kapu fölött.

80

Neymar kapott egy beadást, lekészítette a lendületből érkező Paquetának, aki 14 méterről lőtt, de pont Livakovic kezébe.

79

Nagyon úgy néz ki, hogy a horvátok megint elviszik hosszabbításig.

77

Marquinhos rántotta le a nyakánál fogva Modricot, sárga lap.

76
Brazil-helyzet

Neymar lépett ki, rávezethette a labdát Livakovicra, de a közeli lövése elakadt a horvát kapusban.

75

A brazilok egyelőre nem tudnak mit kezdeni a horvátok védekezésével

Forrás: AFP/Adrian Dennis
73

Antony jobbról befelé húzott, majd Perisic mellett egy hatalmasat homorított, de a játékvezető nem volt vevő a műesésre. Michael Oliver eddig nagyon jól vezeti a meccset.

72

Paslicot pedig Vlasic váltotta.

72

Kettőt cserélnek a horvátok. Kramaric helyére Bruno Petkovic érkezett.

68

Casemiro rántotta le Kramaricot, sárga lap.

66
Brazil-ziccer

Egy kavarodás után Paqueta csapott le a lecsorgó labdára, a közeli lövését pedig Livakovic védte.

65

Brozovic húzta vissza a karjánál fognak Neymart, aki elterült, majd a lábát kezdte fájlalni.

64

Cserélnek a brazilok. Vinicius helyére Rodrygo érkezett.

63

Továbbra is a horvátok passzolgatnak a brazilok térfelén, a dél-amerikaiak alig találkoznak a labdával.

58

Az utóbbi percekben a horvátok adogatnak a brazilok térfelén.

56

Cseréltek a brazilok. Raphinha helyére Antony érkezett.

55

Richarlison remek labdát tálalt a kilépő Neymarnak, aki ziccerbe került, de az ötméteres lövését Livakovic lábbal védte.

53

Perisic bal oldali beadása nem sokkal kerülte el a berobbanó Pasalic fejét.

53

Mindkét oldalon elkezdtek melegíteni a cserék.

51

A második félidőre a brazilok érezhetően nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak.

49

Nincs tizenegyes, mert az indítás pillanatában egy brazil támadó lesen volt. Kifelé rúghatnak a horvátok.

48

Egy védelem mögé betett labda Juranovic kezére esett, videózzák az esetet.

48

Militao futott el a jobb szélen, keményen középre lőtt, a menteni igyekvő Gvardiol a saját kapuja felé pörgette a labdát, de Livakovic sprágázva hatalmasat védett.

47

Eder Militao sokat dolgozik a jobb oldalon

Forrás: AFP/Gabriel Bouys
46

A brazilok kezdték a második félidőt.

16:57

Érkeznek a csapatok, hamarosan folytatódik a meccs.

16:56

A horvátok még nem találták el a brazil kaput.

16:47

A brazilok az első félidőben 51%-ban birtokolták a labdát és három kaput eltláló lövésük volt.

45+1

Vége az első félidőnek. Sokan brazil gálaelőadásra számítottak, de a horvátok a vb eddigi legjobb játékával teljesen egyenrangú ellenfelei a dél-amerikaiaknak.

44

Borna Sosa és Raphinha párharca a bal szélen

Forrás: Getty Images/Alex Grimm
42

Neymar szabadrúgása megpattant, de a labda így is pont Livakovic kezébe ment.

41

Vinicius szerzett labdát a kapu előtt, majd a sárga lapos Brozovic buktatta a tizenhatos előtt. Bátor volt...

38

Modric és Casemiro, a korábbi madridi csapattársak

35

Most a brazilok irányítjáj a játékot a horvátok térfelén, de helyzetek nem nayon vannak.

33

Danilo veszélyes játéka Josip Juranovic ellen

31

Neymar osztott ki egy kötényt Brozovicnak, majd a horvát középpályás elkaszálta. Sárga lap.

30

Perisic kapott labdát a jobb szélen, megindult befelé majd 16 méterről lőtt, de a bombája elszállt a kapu fölött.

27

Ivana Knöll lassan a horvátok kabalája lesz

25

Juranovic indult meg a jobb szélen, fejjel megtolta maga előtt a labdát, Danilo pedig magasra emelte a lábát, és talán fejbe is rúgta.

23

Richarlison lekészített labdáját Casemiro lőtte el 20 méterről, de Juranovic blokkolni tudta.

22

Neymar és Pasalic párharca

21

Jobban játszanak a horvátok, de az előző helyzet is bizonyítja, hogy a brazilok bármikor képesek villanni a semmiből.

20

A gyönyörű kombináció végén Neymar kapott labdát a tizenhatoson belül, kapunak háttal. Lekészítette a labdát az érkezp Viniciusnak, de a brazil támadó bal alsóba tartó lövését Gvardiol blokkolni tudta.

19

Egyelőre nem úgy alakul a meccs, ahogy a brazilok tervezték. Többet van a labda a horvátoknál, folyamatosan a brazilok térfelén tartják a labdát, és egyre közelebb vannak a kapuhoz.

17

Modric lubickol a brazilok között

15

Modric tört be a tizenhatoson belülre, átnyeste a labdát a hosszú oldalra, de az érkező Perisic elől Militao kifejelte a labdát.

13
Horvát-helyzet

Egy gyors horvát kontra végén Pasalic futott el a jobb szélen, középre lett az érkező Perisic irányába, aki hat méterről pörgetett volna kapura, de elrúgott a labda mellett.

11

Marquinhos 60 méteres indításával Neymar léphetett volna ki, de megállították lesen.

9

Neymar a brazilok, Modric a horvátok legnagyobb sztárja

7

Egy jobb oldali beadás után Perisic ütközött Militaóval, kifelé rúghatnak a brazilok.

5

Vinicius Junior kapott egy labdát a tizenhatos bal sarkánál, tolt egyet befelé majd a hosszú sarok irányába tekert, de Livakovic számított rá, és könnyedén fogta a lövést.

3

A brazilok egyelőre nem tudnak mit kezdeni a horvátok letámadásával, alig lépik át a félpályát.

2

Ivana Knoll is a lelátón

Forrás: MTI/AP/Darko Bandic
1

Elkezdődött a mérkőzés

15:57

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdődik a meccs.

15:54
A kezdőcsapatok

Horvátország: Livakovic - Juranovic, Gvardiol, Lovren, Sosa - Brozovic, Modric, Kovacic - Perisic, Kramaric, Pasalic.

Brazília: Alisson - Militao, Thiago Silva, Marquinhos, Danilo - Casemiro - Paqueta, Neymar - Raphinha, Richarlison, Vinicius Junior.

15:50
Neymar Pelé nyomában

A nyolcaddöntős diadal alkalmával a brazilok négy gólját négy különböző játékos szerezte, köztük a bokasérülés után kezdőként visszatérő Neymar, aki 80 percet kapott Tite szövetségi kapitánytól, és a játékán nyoma sem volt a korábbi problémájának, amely miatt két csoportmérkőzést kihagyott.

Neymar remekül játszott Dél-Korea ellen

Forrás: Getty Images/2022 Getty Images/Michael Steele

A 30 éves sztár számára extra motivációt jelenthet, hogy a dél-koreaiak ellen a 76. válogatottbeli gólját szerezte meg, így ha a horvátok elleni gólt lőne, akkor utoléri a brazil örökrangsorban 77 találattal élen álló Pelét.

15:45

Dalic a találkozó előtt félelmetesnek nevezte Brazíliát. A horvátok szövetségi kapitánya a brazilok nyolcaddöntős sikere - 4-1 a Koreai Köztársaság ellen - után nem rejtette véka alá azt a véleményét, mely szerint a története hatodik világbajnoki címéért küzdő Selecao a mezőny legerősebb és legjobb válogatottja a mostani tornán.

Zlatko Dalic, a horvát válogatott szövetségi kapitánya

Nézzünk szembe a ténnyel, ők az esélyesek. Nemcsak amiatt mondom ezt, amit eddig láttam tőlük, hanem mert a játékosaik minősége, technikai tudása és értéke a mutatott futballjukhoz hasonlóan félelmetes" - nyilatkozott Dalic, aki hangsúlyozta, hogy a játékosainak ki kell élvezniük az alkalmat, hogy a brazilok ellen játszhatnak.

15:42
Ha horvát meccs, garantál a hosszabbítás?!

Az előző vb-n ezüstérmes horvát válogatott a nyolcaddöntőben 1-1-es döntetlent játszott a japán csapattal, majd tizenegyespárbajt követően jutott a legjobb nyolc közé. Zlatko Dalic csapata elképesztő sorozatban van, ugyanis a legutóbbi nyolc egyenes kieséses szakaszban rendezett mérkőzéséből hetet hosszabbítás után nyert meg, egyedül a 2018-as vb-döntőt bukta el rendes játékidőben.

A horvát kapus, Dominik Livakovic a Japán elleni meccs hőse

Forrás: Getty Images/2022 Getty Images/Clive Brunskill
15:40

Köszöntjük Kedves Olvasóinkat!

Komoly erőpróba vár a katari labdarúgó-világbajnokság pénteki első negyeddöntőjében a négy évvel ezelőtt ezüstérmes horvát válogatottra, melynek szövetségi kapitánya, Zlatko Dalic "félelmetesnek" nevezte Brazíliát, amelyet tanítványainak le kell gyűrnie ahhoz, hogy a legjobb négy közé jussanak.