Nem csak a magyar labdarúgó-válogatott lépett pályára szerdán Svájc ellen, Európa-szerte megannyi barátságos mérkőzést játszottak, ki a világbajnokságra, ki a következő Eb-selejtőkre való felkészülés jegyében. A legnagyobb derbinek kétségkívül a Hollandia-Anglai találkozó számított, a csapatok azonban nem nyújtottak túl emlékezetes teljesítményt, az eredmény 1-1 lett.

A két együttes közül a vb-résztvevő Anglia nyújtott meggyőzőbb teljesítményt, Van der Saarnak többször is bravúrra volt szüksége, hogy megmentse a góltól a holland kaput. Ha nem is volt jó a meccs, a vendégek egyenlítő gólja miatt mégis érdemes volt megnézni: a 61. percben Beckham beadása után a válogatottban debütáló Vassell (Eriksson egyébként nyolcszor cserélt a mérkőzés folyamán) gyönyörű mozdulattal, félfordulatból vágta a hálóba a labdát.

Ami a magyar válogatott egy Eb-selejtezőcsoportbeli ellenfeleit illeti: a svéd együttes döntetlent ért el Athénben, Lengyelország viszont simán győzött az észak-írek ellen Limasszolban.

A többi mérkőzés is szolgált érdekességekkel: a sokak által vb-favoritnak kikáltott Argentína csak ikszelni tudott Walesben, míg a szünetben még egygólos hátrányban lévő németek végül kiütötték Izraelt.

Eredmények:
Hollandia - Anglia 1-1 (1-0)
gól: Kluivert (26.), illetve Vassell (61.)

Görögország - Svédország 2-2 (0-1)
gól: Fisszasz (54.), Karagunisz (85.), illetve M. Svensson (31.), Selakovic (64.)
A mérkőzést Ábrahám Attila vezette.

Lengyelország - Észak-Írország 4-1 (2-1)
gól: Kryszalowicz (6., 66.), Kaluzny (11.), Marcin Zewlakow (69.), illetve Lomas (18.)

Németország - Izrael 7-1 (0-1)
gól: Klose (48., 49., 64.), Hamann (62.), Bierhoff (69.), Asamoah (75.), Ricken (79.), illetve Kahn (27., öngól)

Belgium - Norvégia 1-0 (0-0)
gól: Tanghe (82.)

Franciaország - Románia 2-1
gól: Vieira (1.), Petit (26.), illetve Ganea (88.)

Olaszország - Egyesült Államok 1-0 (0-0)
gól: Del Piero (63.)