A Dárdai Pált és Király Gábort foglalkoztató Hertha BSC hazai pályán simán nyert az 1. FC Kaiserslautern ellen a labdarúgó Bundesliga 30. fordulójában, így elmozdult a kieső helyről. A fővárosiaknál Dárdai végig a pályán volt, míg Király ezúttal sem kapott lehetőséget.

A játéknap rangadóján a Bayer Leverkusen otthonában háromgólos győzelmet aratott az előző körben a Bayern Münchent legyőző Borussia Dortmund felett, így továbbra is harcban állnak a Bajnokok Ligája-indulást - pontosabban selejtezőt - érő 3. helyért, míg a vendégek lépéshátrányba kerültek a UEFA-kupás helyezésekért folyó küzdelemben.

A Szabics Imre nélkül felálló VfB Stuttgart idegenben legyőzte a bennmaradásért küzdő Hannovert.