Focirégész nevű új sorozatunkban leporoljuk a múlt emlékeit, és felidézzük a mai dátum legemlékezetesebb futballeseményeit. Nézzük, mi történt november 25-én!

1951-ben ezen a napon született Johnny Rep, a hetvenes évek holland labdarúgásának egyik legnagyobb egyénisége. A kiváló csatár az Ajax Amsterdamban (1972-75) lett ismert labdarúgó, majd idegenlégiósnak felcsapva előbb a spanyol Valencia CF (1975-77, 55 mérkőzés, 22 gól), majd a francia SC Bastia (1977-79) és AS Saint-Etienne (1979-83) sikereiért harcolt.

Pályafutását hazatérve, a PEC Zwolléban fejezte be. A fontos mérkőzések ügyeletes hősének számított, hiszen szerzett gólt Világkupa- (1972), BEK- (1973) és európai Szuperkupa- (1972, 1973) döntőben is. Holland és francia bajnok, UEFA-kupa-döntős. A holland válogatottban (1973-81) 42 mérkőzésen 12 gólt szerzett, kétszeres vb-ezüstérmes (1974, 1978).

1959-ben ezen a napon játszották a Bajnokcsapatok Európa-kupája aktuális kiírásának második slágermérkőzését, hiszen Fortuna jóvoltából az FC Barcelona és az AC Milan már a második fordulóban összekerült. Az olaszok fél évvel korábban csak hosszabbításban bukták el a BEK-döntőt a Real Madrid ellenében, így a gránátvörös-kékek híveinek óriási örömet szerzett, hogy a Barca már Milánóban is győzni tudott (2-0). A visszavágón ennek ellenére a katalán öntudat és a parádés szereposztás több mint 70 000 ember csalt ki a Camp Nouba.

Akkoriban még nem utazhattak honfitársaink külföldi labdarúgó-mérkőzésekre, pedig azon az estén nem volt rossz magyarnak lenni, hiszen Kubala László és Czibor Zoltán mellett olyan vendégsztárok sem tudtak labdába rúgni mint Cesare Maldini, Nils Liedholm vagy José Altafini. Kubala révén a hazaiak szenzációsan kezdtek, a 32 éves kiválóság a 10. és a 32. percben szerzett góljaival alaposan elszomorította Giorgio Ghezzi kapust. Az 1999-ben a klub történetének legjobb játékosának megválasztott Kubala a második félidőben a mesterhármast is kipipálhatta arra az estére (a 69. percben lőtte a harmadikat), mellette Juan Segarra (19.) és Czibor (65.) is feliratkozott a gólszerzők közé, így Paolo Ferrario találata (38.) szépségflastromnak is kevés volt. Az FC Barcelona így kettős győzelemmel (2-0, 5-1) masírozott a harmadik fordulóba.