1-1-es döntetlent ért el a West Bromwich labdarúgócsapata hazai pályán a Blackburn ellen a Premier League 33. fordulójának keddi összecsapásán.

eredmény, Premier League, 33. forduló
West Bromwich Albion - Blackburn Rovers 1-1 (1-0)
West Bromwich:
Hoult - Albrechtsen, Gaardsoe, Clement, Robinson - Gera, Wallwork, Richardson, Chaplow (Kanu, 63.) - Campbell (Scimeca, 63.), Horsfield (Earnshaw, 79.)
Blackburn: Friedel - Neill, Todd, Nelsen, Matteo - Emerton, Reid, Mokoena (Tugay, 56.), Savage (Thompson, 83.) - Pedersen (Thompson, 83.), Stead
gól: Richardson (31.), illetve Emerton (64.)

Elsőként a hatodik percben Gera veszélyeztetett, de lövése elkerülte a kaput. Mezőnyfölényben játszott a WBA, és a nyomás egy pontrúgásból érett góllá. A 31. percben Nelsen buktatta Horsfieldet, a 19 méteres szabadrúgást Richardson ballal csavarta a Blackburn kapujába.

A 64. percben jött az egyenlítés: Emerton a 16-os bal oldaláról szépen lőtt Hoult hálójába (1-1). Az iksszel a WBA helyzete cseppet sem javult, a gárda továbbra is a kiesést jelentő 18. helyen áll.