Meglepetésre 2-1-es vereséget szenvedett a Sampdoria vendégeként az AC Milan labdarúgócsapata, amelynek színeiben Paolo Maldini 570. bajnokiját játszva beállította a legendás Dino Zoff rekordját. Nagy csatában tartott otthon a három pontot a Juventus is, amely a Serie A 3. fordulójában csupán 2-1-re verte az újonc Ascolit. A Chievo és a Palermo idegenben győzött, míg a BL-résztvevő Udinese Firenzében kapott nagy pofont.

Utolérte a legendás Dino Zoffot a bajnoki szereplések számában is Paolo Maldini, a Milan védője a válogatottsági ranglistán már lehagyta a világbajnok kapust, a Sampdoria elleni bajnokin pedig 570. alkalommal lépett pályára a Serie A-ban - ugyanannyiszor, mint a legendás hálóőr.

a legtöbb A-ligás mérkőzést játszó labdarúgók tízes listája
570: Dino Zoff (Udinese, Mantova, Napoli, Juventus, Lazio, Fiorentina) és Paolo Maldini (Milan)
569: Gianluca Pagliuca (Sampdoria, Inter, Bologna)
562: Pietro Vierchowod (Como, Fiorentina, Roma, Sampdoria, Juventus, Milan, Piacenza)
541: Roberto Mancini (Bologna, Sampdoria, Lazio, Fiorentina, Inter)
537: Silvio Piola (Pro Vercelli, Lazio, Juventus, Novara)
532: Enrico Albertosi (Fiorentina, Cagliari, Milan)
527: Gianni Rivera (Alessandria, Milan)
519: Giuseppe Bergomi (Inter)
500: Ciro Ferrara (Napoli, Juventus)

Ami a találkozót illeti: a 18. percben szerzett vezetést a Milan, Sevcsenko ziccerben ugratta ki Gilardinót, aki okosan ellőtte a labdát a jobbra dőlő kapus mellett a bal sarokba (0-1).

A 31. percben ismét a nyerő páros hozott össze egy nagy helyzetet, az ukrán klasszis baloldalon az alapvonalig nyargalt, középre kanalazta a labdát, ám rakétaként érkező Gilardino futtából a bal felső sarok fölé bombázott.

Hét perccel később váratlanul egyenlített a hazai együttes: egy bal oldali beadást követő fejes a lécről lecsorogva éppen Bonazzoli elé pattant, aki rádőlve, ballal hatalmas gólt ragasztott a jobb sarokba (1-1).

A szünet után nagy lendülettel kezdett a Milan, így meglepetésként hatott, hogy a Sampdoria az 59. percben vezetést szerzett. Diana megharcolt egy labdáért a jobb oldalon, középre ívelését Stam csak megcsúsztatni tudta, így a hosszú saroknál érkező Tonetto senkitől sem zavartatva nagy gólt lőtt (2-1).

Egy percen belül kétszer is egyenlíthetett volna a milánói csapat, ám előbb Sevcsenko, majd Gilardino lövése halt el Antonioli ölében. A hajrára Cafú helyére érkezett egy harmadik támadó, Vieri is, de hiába támadott nagy erőkkel a Milan, képtelen volt újabb gólt begyötörni a hazaiak hálójába.

Serie A, 3. forduló:
Cagliari - Messina 1-1 (1-1)
Suazo (41.), illetve Donati (30)

Fiorentina - Udinese 4-2 (2-1)
Fiore (39.), Toni (43., 89.), Donadel (79.), illetve Muntari (28.), Iaquinta (91., büntetőből)

Juventus - Ascoli 2-1 (2-1)
Del Piero (15., 39., az elsőt büntetőből), illetve Cariello (32.)

Lazio - Treviso 3-1 (2-1)
Rocchi (20.), Pandev (26.), Oddo (89., büntetőből), illetve Pinga (44.)

Reggina - Chievo 1-3 (1-1)