Nem okozott különösebb nehézséget az AC Milan labdarúgócsapatának, hogy 2-0-ra megnyerje a Treviso elleni, idegenbeli bajnokit. A Serie A 5. fordulójában a legnagyobb meccset a Lazio vívta, amely pazar második félidővel, hazai pályán 0-2-ről fordította meg a Palermo elleni összecsapást. Idegenben diadalmaskodott a Sampdoriát verő Chievo, az Empoli, a Livorno és a Siena otthon tartotta a három pontot, míg a Cagliari gólnélküli meccset vívott az AS Romával.

Egyeduralkodóvá vált Paolo Maldini az olasz labdarúgó-bajnokságban, az AC Milan veterán védője ugyanis a Treviso elleni bajnokin 571. mérkőzésén lépett pályára a Serie A-ban, ezzel megelőzte Dino Zoffot az örökranglistán. Bátran játszott az első félidőben a Treviso, Reginaldo az első félórában kétszer is nagy helyzetben hibázott, majd a 25. percben Viali szabadrúgását védte Dida.

A 28. percben az első nagy helyzet Milan részről: Sevcsenko remek labdát tálalt Seedorf elé, a holland jobbról, 12 méterről leadott bombáját Zancopé vetődve középre tenyerelte, az érkező Kaká elől pedig felszabadítottak a védők.

A 42. percben vezetést szerzett a Milan: Zancopé elkaszálta Gilardinót a 16-oson belül, a büntetőt Sevcsenko a jobb alsó sarokba lőtte (1-0).

A második játékrészt Reginaldo lövése vezette be (Dida a helyén volt), majd ismét a brazil villant, ekkor már Dida nem maradt kapujában, szerencséjére Stam gyorsabban ért a gólvonalhoz, mint a labda.

A 70. percben Gilardino lőtt nagy ziccerben a jobb kapufa mellé, három perccel később viszont már nem hibázott: Gattuso középre fejelt labdáját csukafejessel, a kapufa tövétől stukkolta a jobb sarkba (0-2).