Az UEFA-kupa-győztes  Sevilla labdarúgócsapata 0-2-ről fordítva nyert a Real Madrid ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában, de ez sem volt elég számára a Bajnokok Ligája-szereplést jelentő negyedik hely megszerzéséhez, mert az Osasuna legyőzte az FC Valenciát.

A keddi két találkozó után eldőlt, hogy a következő szezonban a bajnok Barcelona és az ezüstérmes Real Madrid a BL csoportkörében, a Valencia és az Osasuna a legrangosabb európai kupasorozat selejtezőjében kezdi nemzetközi szereplését. Az Osasuna története során először lesz BL-résztvevő.

A Sevilla nem lépett előre az 5. helyről, ezért címvédőként ismét az UEFA-kupában lép pályára.

Eredmények, Primera Division, 38. forduló:
Sevilla - Real Madrid 4-3 (4-2)
Navas (28.), Saviola (30., 34.), Fabiano (45.), illetve Beckham (16., 28.), Zidane (72.)

Osasuna - Valencia 2-1 (0-0)
Milosevic (48.), Lopez (50.), illetve Villa (93.)

A bajnokság utolsó találkozóját (Athletic Bilbao-Barcelona) pénteken, 21 órai kezdettel rendezik.