A Middlesbrough egy góllal nyert a címvédő Chelsea ellen az angol labdarúgó-bajnokság második fordulójában.

Andrij Sevcsenko, a londoni sztárcsapat frissen szerződtetett játékosa megszerezte első gólját a Premier League-ben: az ukrán csillag a 16. percben vette be a Middlesbrough kapuját. A hazai gárda azonban a második félidőben kiegyenlített, majd a hajrában Mark Viduka belőtte a győztes gólt, és ezzel a Boro a februári 3-0 után ismét váratlan vereséget mért a Mourinho-gárdára.

A Manchester United az eltiltott Paul Scholes és Wayne Rooney nélkül lépett pályára a Charlton vendégeként, de a második félidei remeklésnek köszönhetően három ponttal távozott a Valleyből, Ole Gunnar Solskjaer góllal hálálta meg, hogy Sir Alex Ferguson tétmeccsen is bizalmat szavazott neki hosszú sérülése után.

Három mérkőzésen megosztoztak a pontokon a csapatok, az Aston Villa pedig annak ellenére megszenvedett a Reading ellen, hogy az újonc majdnem egy órát emberhátrányban játszott.