Utoljára hét éve nyert, s hat éve szerzett pontot az Atlético Madrid labdarúgó-együttese a Real Madrid ellen, a spanyol bajnokság 5. fordulójának rangadóján - a 139. városi derbin - ezúttal 1-1-es döntetlen született.

Borzasztóan kezdődött a városi rangadó a Real Madrid számára, amely már a 6. percben hátrányba került, Mista gólja mellett ráadásul megsérült Guti is, akit hordágyon kellett levinni a pályáról, szerencsére tudta folytatni a játékot.

Jól játszott az Atlético, önbizalommal telten birtokolták a labdát, remek kontrákat vezettek, a hazaiak a 37. percben lőttek először kapura, de az mindjárt gólt ért. A meccsen össze-vissza rugdosott Guti nemes bosszút állt, pazar keresztbe lőtt labdájára Raúl robbant be jobbról, s az elalvó védők között 8 méterről lőtt a hálóba (1-1).

A 40. percben Maniche 25 méteres bombája pattant meg egy Real-védőn, Iker Casillas csodálatos vetődéssel kotorta szögletre a bal sarok felé csapódó labdát.

A második félidőben már nem született újabb találat, noha a hazai együttes szakvezetője, Fabio Capello pályára küldte David Beckhamet és Ronaldót is. A csapat azonban a 62. percben megfogyatkozott (Sergio Ramos kapott pirosat), a meccslabdát azonban Agüero kihagyta, az Atlético-játékos a 89. percben hiába emelte át ziccerben a kifutó Iker Casillast, a labda a kapu felett is elszállt.