Az AS Roma a hétközi BL-botlást követően - a Sahtar Donyeck otthonában 1-0-ra kikapott - folytatta menetelését a Serie A-ban. Az előző játéknapon 7-0-ra kiütötték a Cataniát a Farkasok, a 13. forduló vasárnapi találkozóján pedig 4-2-re diadalmaskodtak a Francesco Totti vezérelte fővárosiak a Sampdoria vendégeként. Az angol bajnokság rangadóján nem bírt egymással a Manchester United és a Chelsea.

A scudettóról álmodozó AS Roma azonnal letámadta a Sampdoriát, az olasz válogatott Francesco Totti pedig két elpuskázott helyzet után a 13. percben bevette a 99-es számú mezben védő Gianluca Berti kapuját: a támadó - egy pazar szöktetést követően - a leshatáron ugrott ki, és hosszú szóló után az ötös jobb sarkáról higgadtan lőtt a bal alsóba (0-1).

Rögtön a középkezdés után a francia Philippe Mexes rosszul szabadított fel (saját kapuja előteréből a kezdőkör irányába gurított), Sergio Volpi pedig nem kegyelmezett, 21 méterről laposan a brazil kapus Doni kapujába bombázott.

Szűk 20 perccel később a vb-győztes Simone Perrotta következett, aki a legurított labdát 20 méterről pazar rúgótechnikával küldte a kapu jobb oldalába (1-2). Nem sokkal a szünet előtt Totti a 16-os bal széléről lágyan ívelt középre, az előrelopakodó Christian Panucci pedig - aki védő létére az előző fordulóban kétszer is betalált - 4 és fél méterről a léc alá vágta a labdát.

Totti a 74. percben belőtte a forduló gólját: Marco Cassetti felívelése után a rómaiak "fantasistája" cimbalomszögből, bal oldalról, 8 méterről, kapásból lőtt remekül a hosszú sarokba.

A fővárosi csapat sikerével - estig bizonyosan - feljött a második helyre, s felmerül a kérdés: örök második a Roma, vagy idén - 2001 után - újra megnyeri a bajnokságot? Jelenlegi formája alapján mindenesetre nagyon nagy esélyese az aranyéremnek...

A forduló rangadóján a Palermo nem bírt az Interrel, az idegenbeli siker azt jelenti, a topligák csapatai közül a milánói együttes még mindig őrzi veretlenségét.

Serie A, 13. forduló:
Sampdoria - AS Roma 2-4 (1-3)
gól: Volpi (14.), Flachi (92. - 11-esből), illetve Totti (13., 74.), Perrotta (33.), Panucci (44.)

Atalanta - Torino 1-2 (0-0)
gól: Loria (91.), illetve Rivalta (78.-öngól), Rosina (86.)

Catania - Parma 2-0 (0-0)
gól: Spinesi (67.- 11-esből), Caserta (84.)
kiállítva: Grella (38., Parma)

Empoli - Cagliari 1-0 (1-0)
gól: Vannucchi (9.)

Lazio - Ascoli 3-1 (2-1)
gól: Belleri (9.), Pandev (25.), Foggia (84.), illetve Mauri (16., öngól)